Слухай онлайн
Історія

У Пліснеську археологи досліджують курганний могильник варязької дружини

На території Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» розпочалися археологічні дослідження. Співробітники заповідника спільно з волонтерами облаштували експедиційний табір та заклали перший цьогорічний розкоп. Про це йдеться у повідомленні Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ», передає Гал-інфо.

Наразі дослідження проводяться на курганному некрополі ХІ – поч. ХІІ ст. в урочищі «Поруби», який є пам’яткою археології національного значення. Йдеться про курганний могильник варязької дружини.

Перші фахові дослідження на могильнику ще у 1881 р. провів Т. Земєньцький, якому вдалося виявити тут два типи поховань: підкурганні кремаційні та підкурганні інгумаційні. За сукупністю ознак, зокрема за особливостями поховальної практики та супровідним інвентарем, Пліснеський курганний могильник варто пов’язувати з середовищем варязької дружини київських князів, яка брала участь в одержавленні племінних територій Прикарпаття та Волині. Язичницькі риси поховального обряду, передусім, репрезентує багатий супровідний інвентар (зброя, «оболи мертвих», прикраси, відра тощо), а на поступове проникнення християнства вказує західна орієнтація похованих та знахідки хрестів. Нижню хронологічну межу існування некрополя в ур. Поруби визначає припинення функціонування оборонної лінії (валу та рову) слов’янського городища наприкінці Х ст., яку перекривали кургани. Верхнє датування ж цих поховань визначається першою третиною / серединою ХІІ ст. Відзначимо, що синхронні підкурганні інгумації з чітко вираженими рисами варязького поховального обряду зустрічаються у Городниці, Галичі, Новосілках під Володимиром та ін.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...