Станом на 01 вересня 2019 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 22 015,0 млн доларів США (в еквіваленті). Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі НБУ.
За місяць вони майже не змінилися завдяки тому, що чиста купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку компенсувала витрати на погашення і обслуговування державного боргу.
Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:
-
по-перше, сприятлива ситуація на валютному ринку, що зберігалася, внаслідок позитивної цінової кон’юнктури для українського експорту, високого врожаю зернових та помірних обсягів імпорту попри послаблення припливу іноземних інвестицій в державні цінні папери.
Ці фактори зумовили перевищення пропозиції валюти над попитом і дали Національному банку змогу поповнити міжнародні резерви на 299,4 млн дол. США. Зокрема, 177,0 млн дол. США було куплено під час здійснення інтервенцій з вибору найкращого курсу та 139,2 млн. дол. США – за єдиним курсом. Водночас для згладжування надмірних коливань у бік послаблення курсу національної валюти упродовж місяця була проведена валютна інтервенція з продажу валюти на суму 16,8 млн дол. США;
-
по-друге, операції з управління державним боргом. Загалом за минулий місяць Уряд і Національний банк сплатили за обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті 257,5 млн дол. США. З цієї суми 89,7 млн дол. США було сплачено за зобов’язаннями перед Міжнародним валютним фондом, 33,7 млн дол. США спрямовано на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП) та 23,0 млн дол. США – на обслуговування облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), решта коштів – на виконання інших зобов’язань перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями;
-
по-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їхня вартість збільшилася на 132,9 млн дол. США (в еквіваленті).
Станом на 01 вересня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.
Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:
-
не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;
-
не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.
Нагадаємо, Національний банк України знизив облікову ставку до 16,5%.