11 березня перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус взяв участь у відкритті унікальної виставки археологічних артефактів ʺВрятовані скарби Україниʺ, яка розташована у виставковій залі КЗЛОР ʺІсторико-краєзнавчий музейʺ, - інформує прес-служба ЛОР.
На виставці представлені знахідки трипільського посуду, металообробна майстерня ранньозалізного періоду, рідкісні для нашої території провінційно-римські імпорти кінця І – середини ІІ ст. н. е., цінні для Європи бронзові казани з могильника римського часу Карів-І, меч каролінгського типу Х ст., який було передано Історико-краєзнавчому музею 5 березня у Національному заповіднику ʺСофія Київськаʺ.
Унікальний взірець середньовічного зброярського мистецтва, знайдений на Львівщині, намагалися нелегально вивезти за межі України, на щастя на естонській митниці порушників було затримано, а меч ʺепохи вікінгівʺ передано на реставрацію в Національний науково-дослідний реставраційний центр України.
Оздоблення та символіка свідчать про те, що меч міг належати військовій еліті, а характерні втрати срібної інкрустації, деталей декору – що його використовували протягом тривалого часу, можливо, передавали в спадок як реліквію. Відтепер ця унікальна річ буде експонуватися у цьому музеї.
ʺСьогодні ми ще на один крок глибще пізнаємо нашу історію. Дуже приємно, що такі знахідки, унікальні в Україні, представлені та зберігатимуться у нашому історико-краєзнавчому музеї. Дякую усім, хто долучився до такої важливої події: археологам, керівництву та колективу музеюʺ, - наголосив Андрій Білоус.
Отож, експозицію виставки археологічних артефактів ʺВрятовані скарби Україниʺ можна буде оглянути у виставковій залі КЗЛОР ʺІсторико-краєзнавчий музейʺ (м. Винники, вул. Івасюка, 5) до 30 травня 2019 року.