Слухай онлайн
Культура

У Яворівському районі відбувся етнофестиваль "Яворівська бавниця"

У неділю, 7 липня, у Яворівському національному природному парку, на території відпочинкового осередку "Верещиця", відбувся традиційний етнофестиваль "Яворівська бавниця". Про це проінформували у прес-службі ЛОДА.
У Яворівському районі відбувся етнофестиваль "Яворівська бавниця"

Фестиваль організували з нагоди відзначення Дня працівника природно-заповідного фонду та 21-річчя створення Яворівського національного природного парку. Метою заходу збереження та примноження українських традицій, звичаїв та обрядів Яворівського району.

Свято супроводжувалося виступами народних колективів Яворівського району, різноманітними майстеркласами, серед яких плетіння купальних віночків, відбулася виставка "Яворівська бавниця", та переспіви біля ватри.

Довідково:

Бавниця – частина жіночого головного убору, яку пов’язували стрічкою кругом голови під хустину. Вишивка на бавниці заслуговує детального опису, позаяк вона увійшла в етнографічну літературу як "славна Яворівка", це окремий тип узору, яка ніколи не повторювалась на інших частинах одягу. В ХХ ст. мистецтвознавці вивчали Яворівські бавниці, їх експонували на виставках, описували в літературі як своєрідний убір і неповторний вид Яворівської вишивки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");