Слухай онлайн
Економіка

Україна та Німеччина розглядають перспективи співпраці

Як повідомили в Управлінні комунікації та зв’язків з громадськістю Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, Україна та Німеччина розглядають перспективи співпраці у розвитку сфери виробництва та використання водню
Фото Держенергоефективності

Заступник Міністра енергетики України з питань євроінтеграції Ярослав Демченков та представники Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини, Міненерго, МЗС України, Держенергоефективності, DENA, Української водневої ради обговорили переваги і необхідні кроки для розвитку водневих технологій в Україні та Німеччині.

У своєму виступі Ярослав Демченков зауважив: ʺУ рамках глобального тренду декарбонізації водень все частіше розглядається як невід’ємна частина енергетики майбутнього. Важливо, що вже сьогодні ЄС виділяє Україну одним із пріоритетних партнерів у реалізації Європейської водневої стратегії. Ми відкриті до діалогу та вбачаємо у Німеччині країну-претендента на лідерство з питань водневих технологійʺ.

ʺУкраїна, дійсно, має значний потенціал у виробництві ʺзеленогоʺ водню та наявну інфраструктуру для транспортування. І ми готові розвивати співпрацю із Німеччиною у цьому напряміʺ, - повідомив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та додав, що Агентство вже аналізує міжнародний досвід, технології та практики використання водню. 

Як зазначили учасники наради, ʺзеленийʺ водень – це той інструмент, що забезпечить декарбонізацію енергетики, промисловості і транспорту.

Також використання водневих технологій допоможе вирішити існуючі виклики для енергосистеми України, а саме:

  • балансування енергосистеми;
  • надійне енергопостачання;
  • довгострокове зберігання відновлюваної енергії;
  • перенесення добових та навіть сезонних змін попиту на електроенергію.

Ще один напрямок застосування водню - його додавання (10-15%) до природного газу і транспортування газо-транспортною системою, у тому числі до Європи.

Перспективи розвитку цього напряму та напрацювання також представив Олександр Рєпкін, президент Української водневої ради - першої в Україні водневої енергетичної асоціації.

За підсумками наради учасники домовилися продовжити партнерство та наголосили на необхідності:

  • розробки концепції та дорожньої карти виробництва та використання ʺзеленогоʺ водню;
  • аналізу та розробки необхідних стандартів з виробництва, транспортування, зберігання та використання водню;
  • опрацювання можливостей для запуску пілотних проектів;
  • сприяння залученню інвестицій у цю сферу.

Також розвиток водневих технологій може бути одним із перспективних питань майбутнього енергетичного партнерства України та Німеччини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ