Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Україна збільшить імпорт електроенергії з ЄС до 2 ГВт

Збільшення імпорту електроенергії з ЄС до 2 ГВт дозволить удвічі скоротити дефіцит, – Герман Галущенко

Синхронізація української енергосистеми з європейською ENTSO-E та початок експорту електроенергії в ЄС завдали удару по  енергетичній монополії росії в Європі.  Своєю чергою Україна навіть під час війни, включно до 10 жовтня, допомагала ЄС позбутися залежності від російських енергоносіїв, експортуючи електроенергію до європейських країн.

На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко під час саміту «Україна – ЄС» у Києві.

Очільник Міненерго акцентував увагу на тому, що тепер вже Україна потребує підтримки у вигляді імпорту електроенергії.

«Майже рік українські енергетики живуть у подвійній реальності - з одного боку вони мають вчасно реагувати на пошкодження, а з іншого - балансувати енергетичну систему. Окуповані 5 наших теплових електростанцій із 14, а також найбільша в Європі атомна електростанція – Запорізька АЕС потужністю понад 6000 МВт. Атаковані близько половини об’єктів енергетичної системи України. У результаті маємо великий дефіцит електроенергії у системі», -  зазначив Герман Галущенко.

За словами міністра, енергетична система України вистояла, у тому числі завдяки унікальному досвіду і набору технічних рішень як тримати удар.

Наступним важливим кроком, на думку Германа Галущенка, має стати ухвалення рішення щодо збільшення імпорту електроенергії.

«Зараз ми так само потребуємо підтримки імпортом електричної енергії. Прийняття рішення про збільшення імпорту електроенергії в Україну до 2 ГВт дозволить удвічі скоротити наявний дефіцит», - пояснив міністр енергетики України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ