Слухай онлайн
Історія

Український інститут національної пам'яті зруйнував міф про "Велику Вітчизняну війну"

Цього року до Дня пам’яті та примирення Український інститут національної пам'яті підготував відеопроєкт «Війна і міф».

Протягом наступних днів ми будемо публікувати цікаві і надзвичайно важливі відеоролики, які руйнують поширені радянські міфи.

Почнемо з міфу про "Велику Вітчизняну війну" – ідеологічне кліше, яке створили у Радянському Союзі, щоб наголосити на "великій війні всього радянського народу проти німецько-фашистських військ”.

У сюжеті поставлені питання:

  • Чи справді "Велика Вітчизняна війна" була для союзних республік і, зокрема для України, війною за власну Вітчизну?
  • Чи були готові радянські громадяни гинути за Сталіна?
  • Чи одразу усвідомили люди загрозу нацистського режиму?
  • Чи насправді СРСР – безумовні сили добра, а його супротивники – втілення всесвітнього зла, як це пропагував радянський режим?
  • Та головне, чи є назва "Велика Вітчизняна війна" коректною?


Слід пам’ятати, що «Велика вітчизняна війна» – це ідеологічно забарвлена і з наукової точки зору некоректна назва для німецько-радянської війни. Варто пильнувати, адже це найменування є продовженням радянського міфу про війну, який досі використовує Російська Федерація зі сподіванням зберегти ідеологічний вплив на пострадянські країни.

Цей проєкт є додатковим джерелом історичної інформації для широкого загалу. Відеоролики присвячені періоду Другої світової війни.

Виробництво: Prosto production.

Над проєктом працювали: Зоя Бойченко, Тетяна Бойко, Антон Дробович, Аліна Карбан, Максим Майоров, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко.

У відео використано матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова» за редакцією Володимира В’ятровича, Олександра Зінченка, Максима Майорова, а саме міф «Велика Вітчизняна війна» (авторка – Яна Примаченко).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");