Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97 Новини Львова: Унікальні артефакти та світлини: у Львові вшанували память відомого археолога
Унікальні артефакти та світлини: у Львові вшанували пам'ять відомого археолога
1/2
До 125-річчя з дня народження Івана Старчука сьогодні, 10 травня, у Львові відбувся круглий стіл на тему «Іван Старчук – археолог, етнограф, митець, мистецтвознавець та громадський діяч». Організувала захід Адміністрація історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» спільно з Львівським історичним музеєм та Археологічним музеєм Львівського національного університету ім. І. Франка. Про це інформує кореспондент Гал-інфо.
1/20
Також у Львівському історичному музеї відкрили виставку унікальних світлин з архіву Івана Старчука, яку доповнили найбільш цікавими артефактами з польових досліджень археолога.
Як розповіла в коментарі Гал-інфо завідувач відділу «Музей історії України» КЗ ЛОР «Львівський історичний музей» Оксана Куценяк, наразі виставка є невеликою, але надалі вона може перерости у повномасштабну експозицію присвячену дослідженням Літописного Пліснеська.
1/1
«Представлені на виставці матеріали були здобуті Іваном Старчуком під час археологічних розкопок 1946-49 років на Пліснеську. Матеріали складають різночасову кераміку та металеві вироби. Тут і знаряддя праці з кістки, рогу та глиняні посудини. Цікавими є дві писанки, які на той час були унікальними знахідками. Такими вони залишаються й до сьогодні, адже аналогів таким писанкам є дуже мало. Окрім цього є кісткові знаряддя праці. Гравіювання на них вражають своєю технікою», - наголосила Оксана Куценяк.
Окрім того, серед експонатів різні види ключів, гачків та пряжок давньоруського періоду.
1/8
«Для кращої характеристики постаті Івана Старчука на виставці є світлини з його життя. Тут можна побачити фотокопію його паспорта, світлину із захисту його кандидатської дисертації та відкритий лист для розкопок на Літописному Пліснеську. Іван Старчук багато подорожував і досліджував пам’ятки, які зберігаються у світових музеях. Тут ми бачимо копію його читацького квитка для відвідин Британського музею, а також численні світлини з археологічних розкопок, які свідчать про їх масштабність та фаховість», - наголосила Оксана Куценяк.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.