Слухай онлайн
Історія

Унікальні кольорові фото України 1904 року

В це важко повірити але це так – це наша рідна Україна у 1904 році ! Унікальна технологія дозволила фотографу Прокудіну-Горскому показати те, чого не видно на Ч/Б фото – душу країни

У той час це був єдиний спосіб зробити кольорову фотографію. Досить було мати фотоапарат і три кольорових фільтри: синій, червоний і зелений. Принцип формування кольорів з трьох складових використовується і сьогодні: всі чули про колірній моделі RGB (red, green, blue), яка реалізована на сучасних комп’ютерних моніторах. Це так звана адитивна модель. Накладаючись, кольори «підсумовуються», доповнюють один одного.

Для створення кожної кольорової фотографії потрібно було зробити три чорно-білих знімки. Один знімок через червоний фільтр, інший через зелений і третій – через синій. Тому негативи тих років називаються потрійними. Кожне фото – це три негативи.

На жаль, до наших днів дійшло в цілості лише небагато таких «потрійних» знімків. Більша ж їх частина була втрачена, або залишилися негативи в якомусь одному кольорі.

Винахідник – Проскудін-Гроський придумав оригінальний метод перегляду подібних фотографій: він одночасно заряджав три проектори, в кожному з яких містилося по скляній пластині з фотографією в одному з кольорів. Всі зображення фокусувалися на екрані, і виходила кольорова картинка.

Після початку революції 1917 року Прокудін-Горський прийняв рішення емігрувати до Франції, вивезли з країни і 20 ящиків зі скляними негативами.

Через кілька років після смерті фотографа його син продав всі збережені пластини зі знімками Бібліотеці Конгресу США.

Черкащина.Live

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");