Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Уряд створив Раду з питань економічного розвитку України

Для напрацювання пропозицій та конкретних механізмів економічного зростання, забезпечення конкурентноспроможності українських виробників та підприємств Уряд створив Раду з питань економічного розвитку України, - інформує прес-служба Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

ʺРада буде розробляти програму рестарту економіки. Формуватиметься аналітична платформа, а також дискусійна і економіко-стратегічна платформа, до якої увійдуть і народні депутати, і експерти, і всі бажаючі, хто хоче і може долучитися до формування стратегії виходу країни з коронокризи, а також подальшого економічного розвитку Україниʺ, – наголосив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду у середу, 8 квітня. 

Очолить Раду Глава Уряду. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства виконуватиме функції заступника. До складу також увійдуть академіки, доктори наук, професори, міжнародні експерти. А саме, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень, старший науковий співробітник Атлантичної ради США, професор Колумбійського університету, директор державної установи ʺІнститут економіки та прогнозування НАН Україниʺ, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України тощо.

Створення Ради сприятиме подоланню кризових явищ в національній економіці та формуванню основних напрямів економічної політики держави для зростання добробуту населення. Адже на базі цього органу будуть об’єднані зусилля представників громадянського суспільства, органів державної влади, науковців, а для  моніторингу ситуації та напрацювання пропозицій використовуватимуться сучасні досягнення науки й інновацій.  

Основним завданням Ради є:

  • вивчення проблемних питань, пов’язаних з реалізацією державної політики у сфері економічного розвитку, а також визначення шляхів, механізмів та способів їх вирішення;
  • забезпечення координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади;
  • удосконалення нормативно-правової бази;
  • розроблення пропозицій для реалізації сприятливої кредитної, податкової та митної політики тощо.

Рада аналізуватиме причини виникнення проблем у сфері економічного розвитку, моніторитиме реалізацію державної політики, вивчатиме результати роботи центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в подоланні кризових явищ в національній економіці. Крім того, розроблятиме пропозицій та рекомендації до проектів нормативно-правових актів з питань економічного розвитку та подаватиме їх на розгляд Кабінету Міністрів. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ