Як повідомили 19 лютого у прес-службі Мінфіну, Кабінет Міністрів України затвердив Положення про Офіс фінансового контролю.
Це наступний логічний крок у становленні нового органу. Положенням визначаються його основні завдання, функції та повноваження.
Зокрема у затвердженому Положенні йдеться, що Офіс фінконтролю здійснюватиме контрольні заходи у міністерствах, інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування, бюджетних установах, суб’єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування або використовують (використовували) державне чи комунальне майно. Контрольні заходи також здійснюватимуться у суб’єктах господарської діяльності незалежно від форми власності за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Що саме контролюватиметься?
Новостворений орган відповідатиме, зокрема, за перевірку:
- використання і збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, у тому числі цільового, ефективного та результативного використання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів;
- дотримання законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів;
- дотримання законодавства про закупівлі;
- цільового використання і своєчасного повернення кредитів (позик), отриманих під державні (місцеві) гарантії;
- реалізації інвестиційних проектів, інших проектів (програм), що підтримуються міжнародними організаціями;
- законності та правомірності витрат бенефіціарів (партнерів) в межах виконання спільних операційних програм прикордонного та транскордонного співробітництва;
- стану і достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності.
Менше перевірок, вища якість
Окрім того, у Положенні передбачено реалізацію інституту фінансової аналітики, тобто проведення аналізу ризиків щодо управління ресурсами держави з подальшим здійсненням контрольних заходів за високоризиковими операціями. Це дозволить рухатися до автоматизації процесів та опрацювання інформації в інформаційно-аналітичних системах Офісу фінконтролю. Відтак підвищиться якість виконання завдань, скоротиться час на збір, обробку та аналіз інформації щодо діяльності підконтрольних установ, а пріоритет діяльності перейде до забезпечення своєчасного реагування на проблемні питання щодо дотримання законодавства.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, Уряд розподілив 4 млрд грн державної підтримки аграріїв на 2020 рік.