Слухай онлайн
Історія

В Італії на дні каналу виявили античну дорогу

На дні каналу Трепорті в регіоні Венето в Італії знайшли античну дорогу.
Дорога доводить, що на території Венеції було давнє поселення. Фото: nature.com

До того, як рівень моря піднявся й затопив цей район, там проходила дорога римської епохи, пише gazeta.ua з посиланням на Scientific Reports.

"У цьому дослідженні задокументували наявність ділянки затопленої римської дороги довжиною близько 1,2 тис. м. на стародавньому пляжному гребені, нині затопленому в лагуні Північної Венеції", - повідомила експедиція під керівництвом Фантіни Мадрікардо з Національної дослідницької ради Італії.

Знахідка може говорити про існування великого римського поселення на території Венеції.

Археологи раніше виявили, що на місці Венеції було поселення римлян. Вздовж дороги стояли різні будівлі.

"Затоплена дорога являє собою, можливо, один з останніх сегментів доріг в стародавньому місті венетів Альтинум, а потім і в ширшій мережі доріг в римській провінції Венетія та Істрія. Близькість дороги до інших будівель, таких як оборонні вежі, пішохідні доріжки, порт і приватні споруди, підтверджує наявність постійного поселення", - пишуть археологи.

У нижній частині протоки Сканелло знайшли сліди давньої дороги. Це означає, що шлях через канал Трепорті не був ізольованим.

"Наявність давньоримської дороги підтверджує гіпотезу про стійку систему римських поселень у Венеційській лагуні", - відзначають вчені.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ