Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

​Вчора відбулася традиційна зустріч Правління НБУ з керівниками 30 найбільших банків.

Ключова тема обговорення – рішення з монетарної політики.

"Ми не хочемо, щоб інфляція закріпилася на високому рівні. Щоб запобігти цьому, ми вже тричі з грудня підвищували облікову ставку – до 15,5% у березні та змінили параметри опердизайну процентної політики, щоб посилити трансмісію. Закликаємо уважно поставитися до наших рішень і транслювати їх у ставки за строковими гривневими депозитами для населення", – сказав Голова НБУ Андрій Пишний. 

Серед інших тем: 

  • Співпраця з міжнародними партнерами

Наприкінці лютого Україна досягла угоди щодо сьомого перегляду програми МВФ на рівні персоналу, у найближчі тижні очікується рішення Ради МВФ. НБУ виконав усі структурні маяки та досягнув усі кількісні критерії ефективності до цього перегляду.

За оцінками Національного банку, ризики для достатності та ритмічності міжнародного фінансування залишаються збалансованими.

  • Валютний ринок

Керована гнучкість курсу працює – гривня впродовж майже 1,5 року дії режиму рухається в обох напрямах залежно від змін у балансі попиту та пропозиції валюти. 

Ситуація на валютному ринку і далі є контрольованою. 

На тлі поліпшення кон’юнктури ринку гривня зміцнилася, а середньомісячна різниця між офіційним і готівковим курсом у лютому не перевищувала 0,5%. Обсяг чистого попиту на валюту суттєво знизився з другої половини січня на тлі зменшення фіскального імпульсу. 

Стійкість валютного ринку залишається важливим завданням НБУ.

  • Кредитування

У січні в річному вимірі корпоративний кредитний портфель збільшився на 23%. Банки активно кредитують проєкти з відновлення енергетики. Так, упродовж червня 2024 року – лютого 2025 року банки розпочали фінансування проєктів на понад 14 млрд грн. 

Крім загального треку розвитку кредитування, НБУ планує зосередитися на активізації іпотеки. Цьому приділили значну увагу під час місії з МВФ. 

  • Плани безперервності

Посилення кібербезпеки банківської системи є безперервним процесом. НБУ постійно актуалізує плани безперервності  та закликає банки також уважно ставитися до цього завдання. Крім того, у межах євроінтеграційного процесу регулятор розпочинає імплементацію директиви ЄС щодо цифрової операційної стійкості фінансового сектору (DORA).

Також під час зустрічі торкнулися теми валютної лібералізації, викликів 2025 року, процесу євроінтеграції в частині фінансового сектору та розвитку ринків капіталу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ