Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Ветерана УПА прокуратура допитала на вимогу Польщі

Нещодавно Дубровицькою районною прокуратурою, на запит Генеральної Прокуратури Республіки Польща, був допитаний ветеран УПАСтепан Бакунець. Про це повідомляє Громадська ініціатива "Поліська Січ",на сайтіякої було оприлюднені відеоспогади Бакунця.

На запит до прокуратири, там повідомили, що Бакунця допитали як свідка на вимогу Республіка Польща, в зв'язку з порушенням їхньою Генеральною Прокуратурою кримінальної справи "за фактами злочинів проти польського народу".

На думку "Поліської Січі", приводом для допиту стали роботи польського історика Ґжеґожа Мотики, в яких він звинуватив відділ УПА Григорія Перегійняка-"Коробки", в ліквідації польської колонії Паросля поблизу с. Антонівка в Сарнецькому р-ні, Рівненської області.

Бакунець на запитання прокуратури розповів про свою участь в облозі бійцями УПА села Гута-Степанська (сьогодні село Гута Костопільського району Рівненщини) в липні 1943 року.

Облогу він пояснює тим, що в цьому населеному пункті переховувалось два десятка червоних партизан, які грабунками і нічними нападами на сусідні села тероризували українське населення. Тому, зі слів Бакунця, Гуту-Степанську УПА (ОУНб), взяли в облогу, і поставили вимогу видати "червону банду".

Але поляки не лише не видали "червоних бандитів", а й вбили трьох повстанців переговорників, що інакше як віроломство у військовій міжнародній термінології назвати не можна, вважає ініціатива. Зокрема, серед переговорників, Бакунець пригадує молодого хлопця на псевдо "Журавель", який був родом з сусідніх з Гутою сіл, і не раз до війни там бував. Тому хлопець пішов на перемовини з поляками. Вже після вбивства переговорників, почалась серйозна перестрілка внаслідок чого запалали будівлі Гуті-Степанській. Коли почались пожежі, поляки масово почали тікати з Гути. Втікачів, зі слів Бакунця, зупиняли і обшуковували на предмет зброї і відпускали.

В опублікованих польських спогадах про конфлікт під Гутою-Степанською стверджується, що в селі справді знаходився комуністичний партизанський загін кількістю у 80 осіб. Керував місцевою польською самообороною капітан Армії Крайової Владислав "Бомба" Коханський. Він співпрацював із радянськими партизанами Юзефа "Макса" Собесяка.

У вирішальний момент комуністи відступили з села, прихопивши з собою найкращу зброю оборонців, після чого поляки й почали масово тікати з Гути-Степанської, повідомляє "Поліська Січ".

Також ініціатива зазначає, що коли Бакунець вперше розповідав про облогу Гути-Степанської для ГІ "Поліська Січ", то дуже жалкував з приводу того конфлікту. Адже за його твердженнями, там загинуло багато поляків, а "червоних бандитів" так і не знайшли. Після цього село Гута-Степанська припинило існувати.Степан Бакунець наголосив, що готовий співпрацювати зі слідством і захищати честь свого підрозділу в будь-якому суді.

Один з ініціаторів "Поліської Січі"Микола ЛяховичповідомивGazeta.ua, пославшись на власні джерела у Генеральній прокуратурі: "Справа абсолютно безперспективна, оскільки навіть немає доказів того, що "бандерівці" брали участь у боях біля Паросля, що там був підрозділ "Коробки", а тим більше, що в цій операції брав участь Бакунець".

Gazeta.ua


Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ