Військові дії призводять до погіршення стану екосистем та природних ресурсів навіть після їх припинення
Фото: Depositphotos
Війна має руйнівний вплив на довкілля, і її наслідки можуть бути відчутними не лише для нас, а й майбутніх поколінь.
Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля.
Військові дії призводять до погіршення стану екосистем та природних ресурсів навіть після їх припинення, впливаючи на добробут держави й суспільства/
Внаслідок російської збройної агресії на сьогодні:
- Уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 мільйона гектарів.
- Під загрозою знищення опинилися 2,9 мільйона гектарів територій Смарагдової мережі — 160 територій, що є частиною природоохоронної мережі Європи та охороняються у межах законодавства ЄС та Ради Європи.
- У зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їх унікальному біорізноманіттю.
- Окупованими лишаються 514 об’єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 мільйона гектарів.
- Практично знищені два водно-болотних угіддя міжнародного значення: «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» та «Заплава Сім Маяків».
- Знищено всю заповідну зону (1588 га), найцінніша степова ділянка Джарилгацького національного природного парку.
- Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі.
Цей перелік та масштаби втрат можуть зростати, адже на частині територій України досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування.
Сьогодні, у Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни, як і щодня ми закликаємо всіх, хто поділяє наші прагнення, долучитися до збереження біорізноманіття. Разом з WWF-Україна ми продовжуємо наші зусилля з відновлення екологічної стабільності України.