Слухай онлайн
Культура  |  Історія

Відзначання 150-річчя від дня народження Лесі Українки у Луцьку. Програма

З метою належного вшанування імені всесвітньо відомої української письменниці Лесі Українки та відзначення 150-річчя від дня її народження, впродовж 2021 року у Луцькій міській територіальній громаді буде проведено низку заходів. Про це повідомили 4 лютого Гал-інфо у пресслужбі Луцької міської ради.

Відповідне розпорядження підписав Луцький міський голова Ігор Поліщук.

До організації заходів будуть залучені заклади культури, бібліотеки, школи, музеї, громадські організації, а також літературознавці та митці. У Луцьку та приєднаних територіальних громадах відбудуться конкурси читців поезії Лесі Українки, літературні години, виставки книг.

Так, протягом січня-лютого у Луцькій художній школі відбуватиметься відкритий конкурс серед учнів навчальних художніх закладів “Єдиний мій, коханий рідний краю!”.

18 та 21 лютого у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному імені Т.Г.Шевченка — драма-феєрія Лесі Українки “Лісова пісня”.

Цікавим буде проєкт “Луцьк Косачівський” - мандрівка до локацій Луцька, повязаних із сім'єю Косачів. Старт — Музей Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки.

24 лютого о 16:00 відбудеться презентація СD-диску пісень, записаних з голосу Лесі Українки у виконанні учнів Луцької музичної школи № 1 імені Фридерика Шопена.

У день народження поетеси, 25 лютого, біля пам'ятника Лесі Українки на Театральному майдані та драмтеатрі відбудуться: мистецьке театралізоване дійство “Під Лесиним небом” за участі художніх колективів районів і міст, ОТГ області, виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва тематичної літератури, виступи художніх колективів тощо.

Також цього дня у Палаці культури буде мистецький проєкт “Лесине слово у вічність”.

У соціальних мережах управління соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 25 лютого стартують онлайн презентація Міжнародного онлайн марафону народного читання “Piosenka Lesna. Лісова пісня. Waldlied. Forest Song”.

26 лютого у бібліотечних закладах Луцької міської територіальної громади триватимуть “Лесині читання” за участю письменників Волинського обласного осередку НСПУ.

Також ще багато тематичних заходів відбуватимуться далі протягом року, про що анонсуватимемо на офіційному сайті Луцької міської ради.

З детальним переліком заходів можна ознайомитись тут (Додаток). Години та дата проведення може бути змінена.

У випадку посилення карантинних обмежень заходи будуть відбуватися онлайн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ