Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Надзвичайні події

Вогнеборці закликають громадян не провокувати пожежі в природних екосистемах!

В Україні триває пожежонебезпечний період. У цей час суха рослинність спалахує від найменшої іскри, а пожежа за лічені хвилини здатна поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху.

Рятувальники закликають громадян бути свідомими, та суворо дотримуватися правил безпечної життєдіяльності у цей період, адже, за статистикою, основною причиною виникнення пожеж в екосистемах є людська діяльність!

Так, для прикладу, 1 липня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу, що виникла на відкритій території в с. Каленики, Полтавської області. Горіло 12 тонн соломи та 40 кв. м сміття. Надзвичайники оперативно прибули за викликом та ліквідували загоряння.

Щоб вберегти природні екосистеми від нищівних пожеж, вогнеборці постійно здійснюють превентивну роботу з населенням.

Фахівці Сватівського районного управління ГУ ДСНС України у Луганській області 1-2 липня здійснювали профілактичні рейди на території Білокуракинської та Лозно-Олександрівської територіальних громад. Рятувальники рейдували лісовими масивами та полями сільгоспугідь, де перевіряли наявність та якість мінералізованих смуг, а на вулицях населених пунктів спілкувалися з громадянами на тему профілактики пожеж у лісах та на відкритих територіях. Своїм співрозмовникам надзвичайники вручили тематичні пам’ятки.

Водночас на Київщині, де місцями вже розпочато жнивну кампанію 2021, рятувальники Бучанського району здійснили рейд у місцях проведення польових робіт та перевірили сільськогосподарські угіддя. Під час профілактичної бесіди фахівці ДСНС наголошували на необхідності дотримання правил безпеки під час проведення польових робіт, доводили до відома статистику виникнення пожеж на полях та збитки від них. А білоцерківські рятувальники провели навчання з працівниками підприємства «АГРО ФІРМА», яке розташоване у с. Дібрівка, Тетіївської міської територіальної громади. Метою проведення навчання було навчити персонал користуватись первинними засобами пожежогасіння в період жнивної компанії. Окремо інспектори ДСНС звертали увагу на знання водіїв алгоритму дій при виникненні пожежі та нагадали правила користування первинними засобами пожежогасіння.

1 липня в смт Дунаївці, Кам’янець-Подільського району, Хмельницької області, на базі ТОВ “Протеїн Інвест” відбувся семінар-нарада за участю місцевого самоврядування, Головного управління ДСНС в області, керівників агропромислових підприємств та елеваторів. Головною темою заходу було питання забезпечення протипожежного захисту у місцях збирання, переробки та зберігання нового врожаю. Присутні ознайомилися з організацією технологічного процесу, станом протипожежного та техногенного захисту, матеріально-технічною базою підприємства та провели тактичні навчання.

Звертаємо вашу увагу, під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ потрібно дотримуватися таких правил:

  • не розводьте відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
  • заборонено заїжджати автомобілем до лісу та залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • не залишайте недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
  • категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;
  • організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками;
  • не лишайте легкозаймисті матеріали поблизу очерету;
  • не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
  • очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля;
  • не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
  • при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;
  • залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
  • заборонено спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
  • проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.

Шановні громадяни, якщо ви помітили займання на відкритих територіях — сповістіть про це Службу порятунку за номером 101!

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ