Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Вибори Президента України в Польщі: як і де проголосувати?

Для того аби в день виборів можна було б спокійно прийти і віддати свій голос треба виконати ряд кроків, про які нагадує МЗС України. Звісно у першу чергу потрібно встати на консульський облік, про який останнім часом багато говорять, але не у світлі виборчого процесу.

31 березня в Україні відбудуться чергові вибори Президента. Гарант конституції має виконувати чимало функцій, одна з яких це представлення та просування країни на міжнародній арені. Зокрема, теперішньому Президенту в досягнення записують отримання Україною безвізового режиму, серед іншого з країнами Шенгену. Власне завдяки цьому мільйони українців можуть простіше подорожувати (і не тільки) Європою, зокрема й Польщею. Звісно, віддати всі лаври здобуття Україною цього блага одній людині, було б несправедливо, однак треба визнати, що заслуги чинного Президента в справі здобуття безвізового режиму чималі. Від наступника тепер залежатиме  подальший напрямок міжнародного руху України, а від цього між іншим, доля кількох мільйонів українців, які тимчасово живуть і працюють за кордонами країни. Тож вибір треба робити зважено, й це справа особиста кожного. А от для того аби віддати свій голос зовсім не обов’язково 31 березня перебувати на теренах України. В Польщі українці зможуть проголосувати в  приміщеннях посольства (Варшава) та генеральних консульств (Краків, Гданськ, Люблін). У почесних консульствах голосування не відбуватимуться, а кількість генеральних, попри плани та обіцянки української влади, до виборів скоріше за все не збільшиться.

Для того аби в день виборів можна було б спокійно прийти і віддати свій голос треба виконати ряд кроків, про які нагадує МЗС України. Звісно у першу чергу потрібно встати на консульський облік, про який останнім часом багато говорять, але не у світлі виборчого процесу. Окрім того, громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, наголошують на необхідності завчасно подбати про включення до списків виборців на виборчих дільницях, на яких вони планують голосувати.

Для того, щоб дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити, чи правильно вказано в Державному реєстрі виборців прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу виборця можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» на веб-сторінці «Державний реєстр виборців». Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримає відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану при реєстрації.

Для зручності виборців та їх поінформованості про порядок включення до списків виборців за кордоном розроблено пам’ятку – "алгоритм дій виборця"

Виборцям, включеним до попередніх списків виборців на закордонних виборчих дільницях, не пізніш як за дванадцять днів до дня голосування надсилаються або доставляються в інший спосіб іменні запрошення на вибори, якими повідомляється про адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, час і місце голосування.

У випадку, якщо виборець який проживає за кордоном не стоїть на консульському обліку, закордонна дипломатична установа України може не володіти інформацією про його перебування на території відповідної іноземної держави. Такому виборцю для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці необхідно завчасно (однак, враховуючи процедуру виготовлення уточнених списків виборців, не пізніш як за п’ять днів до дня голосування змінити свою виборчу адресу, особисто звернувшись з відповідною заявою до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування за межами України. До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. Якщо до заяви додаються копії документів, треба буде представити їх оригінали.

Для того, щоб виборцю реалізувати своє право голосу за межами України необхідно бути включеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці, яка знаходиться на території відповідної іноземної Держави; прибути на відповідну закордонну виборчу дільницю в день голосування з 8 до 20 години (за місцевим часом); мати при собі документ, що підтверджує громадянство України та є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт). Увага! Отримати виборчий бюлетень на закордонній виборчій дільниці на підставі паспорта громадянина України не можливо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ