Прокурори Бучанської окружної прокуратури оголосили підозри у жорстокому поводженні з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни першим десятьом військовослужбовцям 64 окремої мотострілецької бригади сухопутних військ зс рф.
Про це у фейсбуці повідомила Генпрокурорка Ірина Венедіктова.
Вона нагадала, що цю бригаду путін відзначив присвоєнням почесного звання "гвардійської". Водночас українські прокурори оголосили підозри десятьом її військовим:
молодшому сержанту В’ячеславу Лаврентьєву
- рядовому Григорію Наришкіну
- рядовому Василю Князєву
- єфрейтору Семену Мальцеву
- рядовому Сергію Пєскарьову
- рядовому Альберту Раднаєву
- єфрейтору Михайлу Кашину
- єфрейтору Андрію Бізяєву
- єфрейтору Дмитру Сергієнку
- сержанту Нікіті Акімову.
Доволі швидко слідство з'ясувало, що під час окупації Бучі саме вони захоплювали у заручники беззбройних цивільних, морили їх голодом і спрагою, тримали їх на колінах із зв’язаними хомутами руками та заліпленими очима, знущались і били. В хід ішли кулаки і приклади. У людей вибивали інформацію про розташування ЗСУ та тероборони, декого взагалі катували безпричинно. Російські військовослужбовці погрожували потерпілим вбивством і навіть імітували страту своїх бранців, стріляючи у їхньому напрямку.
За словами генпрокурорки, є і докази того, що ці військовослужбовці грабували місцеве населення, забираючи особисті речі і "трофейну» побутову техніку".
"Роль і участь кожного з них в цих злочинах встановлена слідчим шляхом завдяки злагодженій і оперативній роботі прокурорів та поліцейських, а їхні особисті дані допомогли зібрати також журналісти «Слідство Інфо». Наразі ми перевіряємо цю десятку на причетність і до вбивств у Бучі.
Якщо ви впізнаєте цих російських віцськовослужбовців і маєте свідчення про їх причетність до інших звірств - надсилайте докази на наш єдиний хаб https://warcrimes.gov.ua/
або звертайтеся до Київської обласної прокуратури: 097-053-04-65, 097-838-31-87, 050-107-66-75; Бучанської окружної прокуратури: 063-530-69-06", - додала Венедіктова.