Чимало цікавих нічних екскурсій, атракцій, мистецьких акцій та перформансів, майстер-класів, дискусій та музики в музеях, галереях, театрах, храмах і просто на вулицях та площах міста — все це чекає на львів’ян та гостей міста під час «Ночі у Львові». Фестиваль триватиме з 13 до 15 липня, і організатори задіюють близько 30−40 локацій міста. Повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
«Вперше така промо-акція відбулася у 2011 році, нам дуже приємно, що з цього часу вона переросла у масштабний фестиваль, в рамках якого ми задіюємо музеї, театри, парки, різні установи міста, які в нас працюють під час „Ночі у Львові“, тобто фестиваль максимально концентрує творче життя Львова. 13 липня ми робимо відкриття „Ночі у Львові“ не традиційно о 19.00, а в 22.30 — музично-світловим дійством на площі Ринок. „Ніч у Львові“, справді, чи не найкраща подія серед усіх фестивалів, які ми проводили», — каже Марта Іванишин, директор Центру Довженка, організатор проекту «Ніч у Львові».
З її слів, у Центрі Довженка (просп. Червоної Калини, 81) у ці дні також відбуватиметься безліч цікавих подій.
Зокрема, 13 липня о 21.00 в Центрі Довженка відбудеться «кіноніч» — показ фільмів на даху Центру. А 15 липня о 21.30 в Центрі Довженка вперше під час «Ночі у Львові» відбудеться Джазова ніч, тож усіх запрошують насолодитись джазовою музикою. «Ми привозимо джазовий колектив, і власне Роман Бордун — це львів’янин, який зараз мешкає у Кракові, і він згодився зі своїм колективом приїхати до нас у Львів. Вхід вільний, тому ми радо запрошуємо усіх на наші події», — сказала Марта Іванишин. Також у Центрі Довженка 14 липня о 22.00 год. відбудеться моновистава «Лондон».
Під час фестивалю на усіх чекає: концерти та багато живої музики, театралізовані екскурсії та прем’єри вистав, виставки живопису та нічні екскурсії підземеллями храмів Львова, джазова музика, найрізноманітніші майстер-класи, спортивна галявина та інші заходи в різних локаціях міста.
Так, 13 липня Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького запрошує о 19.45, 20.30, 21.15, 22.00 год. на нічну феєричну екскурсію «Обрядові забави на Петра». Тривалість екскурсії — півтори години. Квитки можна придбати лише заздалегідь онлайн https://ticketclub.com.ua/event/4275/ або у касах за адресою: антикафе CoMMuna вул. Галицька 1 (2-й поверх) працює цілодобово, COME IN вул. С. Крушельницької з 10.00 — 23.00.
«Кожного року Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького бере участь у фестивалі „Ніч у Львові“, і щорічно музей дивує своїх відвідувачів етно-забавами. Цього разу в нас буде театралізована містична екскурсія „Обрядові забави на Петра“. Спочатку відвідувачі зайдуть до нашої церкви Михайла, де дізнаються про ікони Петра і Павла. Далі відвідають хатину музиканта, де будуть співати українських пісень-петрівок. Далі ми роз’єднаємо дівчат і хлопців, які будуть на екскурсії. Дівчата підуть на унікальний майстер-клас, який ми ще не проводили — „про чухрання“ (чухрання вовни) і, відповідно, дівчата будуть чухрати цю вовну, і прясти, і ткати, а потім виготовлять з вовни для себе коралі. Хлопці, відповідно, підуть до майстра і будуть вивчати бондарство. Це досить цікавий, унікальний майстер-клас, якого ніхто не проводить взагалі ні у Львові, ні деінде. Для цих майстер-класів вся група з’єднається разом і піде до озера, де по дорозі їх буде лякати нечиста сила. На озері відвідувачів будуть зустрічати лісові мавки і дівчата зможуть плести віночки і пускати їх на озеро. Відповідно, буде облаштована фотозона, де можна буде сфотографуватися. На великій галявині буде саме свято „Петрування“, де гості зможуть і потанцювати, і пострибати, і буде також частування. Запрошуємо на цю містичну екскурсію. Екскурсій буде чотири, починаючи з 19.45 до 22.00. Групи — невеликі — 25 людей. Вартість квиточка — 100 грн», — розповів Роман Назаровець, директор Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького.
«Нам дуже приємно підтримувати вже у черговий раз „Ніч у Львові“, яка розкриває таємниці міста туристам, львів’янам, усім охочим. Цього разу ми намагалися так само не тільки допомагати в організації заходу, але і робити якісь незвичайні цікаві речі. Цього разу на „Ніч у Львові“ ми пропонуємо досить унікальну річ, яку ми ніколи не робили. У нас, в „Кредобанку“, організувався такий аматорський театр, який мав ставити вистави для дітей з інтернатів, якими ми опікуємося. Прем’єра цієї вистави буде показана на „Ніч у Львові“ у Першому театрі. Акторами є працівники „Кредобанку“. Формат вистави — авторський ремейк казки „Рукавичка“. Це для дошкільного і молодшого шкільного віку, відповідно вночі ми її поставити не можемо, і вона відбудеться у неділю о 12 годині. Натомість, вечірні заходи у нас вже традиційні — уже третій рік відбувається проект „Кіно в парку“, і він буде поєднаний з „Ніччю в парку“. Запрошуємо у п’ятницю, суботу та неділю згідно з розкладом показів», — сказав Віктор Гальчинський, керівник прес-служби ПАТ «Кредобанк».
Усі три дні фестивалю буде задіяний Італійський дворик, що на пл. Ринок, 6, та музей.
«Ми раді долучатися до фестивалю Ночі у Львові вже вкотрий раз. В п’ятницю, суботу і неділю ми будемо працювати з продовженим графіком. В п’ятницю, 13 липня, в нас відбудеться ніч віртуозів Львова — це буде поєднання балету з класичною музикою та з балетним дійством. В суботу і в неділю в нас буде два вечори оперної музики. Також всі три дні в нас буде жива музика, тому всіх запрошуємо», — сказав Петро Пуняк, директор ресторану Casa Leone в Італійському дворику.
«Цьогоріч, які і в попередні роки фестивалю, візуалізацію, поліграфічну і розпізнавальну продукцію розробляє відділ промоції міста. Цьогоріч за основу взятий лабіринт, оскільки навіть для самого львів’янина, для туриста місто асоціюється з лабіринтом — як дістатися з точки, А в точку В, як прокласти маршрут і як не заблудитися в місті. На візуалізації зображено, де пам’ятник, де можна випити каву, де можна прогулятися велосипедом, де є музичне дійство, театралізоване дійство. Тому візуалізація є легкою для сприйняття», — сказав Олег Стець, дизайнер.
Під час «Ночі у Львові» працюватимуть близько 60 волонтерів, які організаційно допомагатимуть гостям міста.
«Карти з програмою будуть і у волонтерів, і в центрах туристичної інформації, в музеях міста, також уже протягом тижня буде розміщена уся поліграфія та інформація про події, які відбуватимуться. Детальна програма — на сайті Lviv.Travel. Також, традиційно, працюватиме мобільний додаток «Ні у Львові», — додала Марта Іванишин.
Додамо, щороку фестиваль «Ніч у Львові» відвідують близько 20 тисяч львів’ян та гостей міста Львова.