Слухай онлайн
Історія

Як добре Ви знаєте Романа Шухевича? – тест

30 червня ми святкували 110 років від дня народження Головного командира УПА Романа Шухевича. Його постать встигла обрости міфами та легендами настільки, що простому обивателю іноді складно зорієнтуватись, де знаходиться істина. Центр досліджень визвольного руху вирішив зробити короткий тест на 10 питань, щоб пройтись по найбільш популярних сторінках біографії Шухевича та розібратись, де там правда, а де міф
Close
Наскільки добре ти знаєш про Романа Шухевича?

30 червня 2017 року ми святкуємо 110 років від дня народження оловного командира УПА Романа Шухевича. Його постать встигла обрости міфами та легендами настільки, що простому обивателю іноді складно зорієнтуватись, де знаходиться істина. Центр досліджень визвольного руху вирішив пройтись найбільш популярними сторінками біографії Шухевича та розібратись, де там правда, а де міф.

Шухевич мав єврейське походження
Правда
Неправда
Шухевич поїхав лікуватись на курорт в Одесу, перебуваючи у загальносоюзному розшуку
Неправда
Правда
Роман Шухевич був єдиним Головним командиром Української повстанської армії
Неправда
Правда
Роман Шухевич у підлітковому віці вступив до громадської патріотичної організації, яка діє і сьогодні
Неправда
Правда
Шухевича поважали навіть у кримінальному середовищі Львова
Неправда
Правда
Роман Шухевич мав музичну освіту
Неправда
Правда
Операцією з ліквідації Романа Шухевича керував вбивця Євгена Коновальця
Неправда
Правда
Шухевич отримав Залізний хрест з рук Гітлера у приміщенні Рейхсканцелярії
Неправда
Правда
Шухевич був мовним педантом
Неправда
Правда
Роман Шухевич мав власний рекламний стартап
Неправда
Правда
Ти — Володимир В’ятрович

Насправді це анонімний тест, але деякі речі очевидні. Ти добре знаєш про Романа Шухевича і міфи довкола його біографії. Швидше всього ти підтримуєш появу проспекту Шухевича в Києві і знаєш адреси архівів, на які можеш посилати хейтерів вивчати документи радянських спецслужб про український визвольний рух.

Ти — Вікіпедія

Ти знаєш більшість фактів із життя Романа Шухевича, але все ж деякі речі треба перевіряти.

Ти — молодий і перспективний дослідник

Ти цікавишся історією та починаєш шукати правдиву інформацію про Романа Шухевича, але поки не в змозі відрізнити її від міфу. Ти точно читав декілька статтей про життя головного командира, ти знаєш, як він виглядає і що трапилось з його родиною. Але добрі новини у тому, що попереду тебе чекає ще багато цікавих джерел, які належить опрацювати.

Ти — Петро Симоненко

Ти знаєш трошки правди, але страшно любиш міфи. Вони справді гарно заходять як політичний проект, але потрібно докласти трохи зусиль, щоб вони конвертувались до інтелектуального капіталу. Досліджуй і не соромся визнавати свої помилки!

Ти — глядач російського телебачення

Звісно ж ти багато разів чув про Шухевича, але це була інформація про розп’ятих хлопчиків, снігурів, ґвалтування, вирізані зірочки, віночки довкола дерев та багато іншого. І ти, мабуть, би хотів подивитись про це якийсь сюжет у стилі Хічкока, однак у випадку Шухевича на хорор не назбирається, вибач.

* Зверніть увагу, мова тесту залежить від налаштувань мови Вашої операційної системи та браузера.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ