Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Яким буде листопад у Львівському органному залі

Львівський органний зал готує 36 подій у листопаді: органний фестиваль, великі симфонічні та хорові концерти, екскурсію, знайомство з органом, музика при свічках та дитяча інтерактивна подія.

У листопаді у Львівському органному залі триватиме XIII Львівський міжнародний органний фестиваль. Свої сольні програми презентують органісти з усієї України: Світлана Бардаус (Чернівці), Наталія Лендєл (Ужгород), Георгій Курков (Вінниця), Ірина Харечко (Київ), Ольга Чундак (Ужгород), а також солісти Львівського органного залу – Світлана Позднишева, Олена Мацелюх, Марк Новакович.

Третього листопада Львівський органний зал відзначає день народження, адже в цей день у 1969 році було офіційно відкрито концертний зал. Цьогоріч цю подію відзначено великим органно-симфонічним концертом за участі Луганського філармонійного оркестру під диригуванням Івана Остаповича. Це ексклюзивна можливість почути орган у супроводі камерного та великого симфонічного оркестру. Солістки вечора – органістки Світлана Позднишева (Львів) і Наталія Лендєл (Ужгород).

Завершальним концертом фестивалю стане премʼєрне виконання Циклу «Пори року» Антоніо Вівальді у версії для хору та органа. Його здійснив харківський композитор Володимир Богатирьов спеціально на замовлення Львівського органного залу. Виконуватимуть незвичні «Пори року» Львівський муніципальний хор «Гомін» під диригуванням Вадима Яценка та органістка Світлана Позднишева.

А останньою подією цьогорічного фестивалю 11 листопада буде «Знайомство з органом» – жива лекція про найвеличніший музичний інструмент у світі від Світлани Позднишевої.

Окрім популяризації органного мистецтва Львівський органний зал також давно і системно працює над промоцією української класики. У листопаді відбудеться два концерти, обʼєднані одним підзаголовком – «Класичний варіант». 17-ого листопада звучатиме фортепіанна музика київського композитора Ярослава Верещагіна у виконанні Северина Гундяка, а 24-го – концерт-розмова про Віктора Косенка. Виконавці – піаністка Марія Клименко й віолончеліст Гліб Сасько. Між творами розгортатиметься діалог відомої музикознавиці, теле- й радіоведучої Галини Бабій та культурного менеджера Микити Москалюка.

Надзвичайно важливими в умовах війни з росією стали виступи закордонних музикантів в Україні. 25 листопада свій концерт на підтримку українського народу  дасть легендарна органістка з Литви Юрате Ландсберґіте разом із сином-флейтистом Вітаутасом Ошкінісом. Батько органістки, Вітаутас Ландсберґіс, – перший голова Сейму незалежної Литви і глава держави у 1990 році.

Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, який з початком повномасштабного вторгнення дислокується у Львівському органному залі, не припиняє дивувати новими програмами. 18 листопада у їхньому виконанні звучатиме музика француза Клода Дебюссі, британця Бенджаміна Бріттена та українця Миколи Дремлюги (солістка вечора – арфістка Оксана Кулик). А 30 листопада оркестр виконає Велику симфонію Шуберта. Обидві програми диригуватиме Іван Остапович.

Львівський муніципальний хор «Гомін», який торік став частиною Львівського органного залу, в листопаді готує вже улюблену львівʼянами програму «Музика ангелів при свічках». Почути найкрасивіші твори сучасного хорового мистецтва в особливій атмосфері Органного можна 19 і 29 листопада.

«Меса-танго» звучатиме в Органному залі 15 листопада. Мікс традиційної католицької меси та аргентинського танго створив композитор Мартин Палмері. Твір виконали на інтронізації колишнього кардинала Буенос-Айреса, який став Папою Франциском. Месу «Буенос-Айрес» в Органному виконає Дрогобицький муніципальний камерний хор «Легенда» під керівництвом Наталії Самокішиної разом із струнним квартетом «ТЕТквАрТЕТ» та солістами.

Тих, хто хоче глибше познайомитися з історією та сучасним життям Львівського органного залу, запрошують на екскурсію, яка відбудеться 18 листопада.

Особливу подію готує Органний зал для дітей – «Граємо. Дитяча інтерактивна музична подія». 4 листопада маленькі учасники цієї події зможуть пограти на музичному інструменті, станцювати вальс і навіть подиригувати міні-оркестром.

Другого листопада у Галереї Львівського органного залу відбудеться відкриття виставки львівської мисткині Ярослави Ткачук «Коди пам'яті».

Любителям особливої романтичної атмосфери Органний зал рекомендує відвідати події при свічках 1, 23 і 27 листопада.

І звичайно, улюблені програми від солістів Органного залу:

·       11.11, 19:00 – Вальси Шопена (Андрій Макаревич – фортепіано)

·       12.11, 14:00 – Музика Вівальді (Олена Мацелюх – орган)

·       12.11, 19:00 – Музика Баха (Олена Мацелюх – орган)

·       16.11, 19:00 – «Пори року» Вівальді (Адріан Боднар – скрипка, Світлана Позднишева – орган)

·       19.11, 14:00 – Бах і французька музика (Марк Новакович – орган)

·       21.11, 19:00 – Місячна соната  (Андрій Макаревич – фортепіано)

·       22.11, 19:00 – «Пори року» Вівальді (Адріан Боднар – скрипка, Світлана Позднишева – орган)

·       26.11, 14:00 – Органна музика бароко (Ольга Стрілецька – орган)

·       26.11, 19:00 – Шедеври органної музики (Олена Мацелюх – орган)

·       28.11, 19:00 – «Пори року» Вівальді (Марта Герега – скрипка, Олена Мацелюх – орган)

Квитки на всі події можна придбати на сайті kontramarka.ua.

Докладніше – на сайті Органного залу та на сторінках у Facebook та Instagram.

Програма

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ