Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Надзвичайні події

З настанням холодів кількість випадків отруєння чадним газом зростає

З настанням холодів кількість випадків отруєння чадним газом зростає. «Львівгаз» нагадує прості правила безпеки

Лише від початку року на Львівщині від отруєння чадним газом вже загинули 17 людей. У 2017 році - 15 випадків із летальним наслідком. Причинами нещасних випадків під час використання газу в побуті стає недбальство та порушення правил користування газовими приладами.Про це сьогодні йшлося під час прес-конференції.

У 50% випадках основна причина трагедій неправильне користування газовими котлами, 30% - встановлення газових колонок у приміщенні ванної кімнати та ще 20% летальних випадків відбуваються через неправильне користування пічним опаленням.

«У приміщенні, де встановлено газовий котел з відводом в комин, категорично заборонено встановлювати електричну витяжку, адже це основна причина усіх отруєнь. В такому приміщенні є два канали – димовий та вентиляційний. Якщо витяжка потужна, а вікна і двері герметично зачинені, а це так зазвичай у всіх, то повітря розріджується і утворюється так звана зворотна тяга. Тобто, витяжка починає затягувати в приміщення гази з димового каналу, а димові гази замість того, щоб вийти в атмосферу, потрапляють в приміщення і як наслідок, людина отруюється чадним газом. Ще раз наголошу – якщо на кухні, окрім плитки, є газовий котел або колонка, то електровитяжки не може бути в жодному разі!», - зазначив Директор технічний ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

Споживачі газу часто не усвідомлюють небезпеку, яку несе чадний газ. Чадний газ, котрий утворюється при горінні природнього газу та іншого палива особливо небезпечний. Адже він не має ані кольору, ані запаху. Потрапляючи у кров, чадний газ сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень організмом. Через це людина гине від задухи.

«Ми щороку про це розповідаємо, щороку проводимо місяць безпечного користування газом в побуті, нагадуємо основні правила безпеки та як вберегти себе і рідних, проте нехтуючи цими елементарними правилами люди самі наражають себе та близьких на небезпеку. Статистика на жаль невтішна, а з настанням холодів, коли люди активно починають грітись за допомогою газових приладів, лише погіршується ситуація. Тільки від початку року зафіксовано 59 отруєнь чадним газом, 17 смертельних. Минулого року це 50 отруєнь і 15 летальних випадків», - сказав Павло Сербан.

Зазначаємо, відповідно до «Правил безпеки систем газопостачання України», технічний стан, безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ