Під час затримання працівниками Департаменту захисту економіки Національної поліції у правопорушників було вилучено 1,6 мільйони гривень, одержаних ними у якості неправомірної вигоди.
Проведеними антикорупційними заходами працівникам територіальних управлінь Департаменту захисту економіки Нацполіції вдалося викрити та затримати посадових й службових осіб, а також припинити функціонування налагоджених ними корупційних схем.
Неправомірну вигоду особи, що були затримані упродовж двох тижнів, вимагали за видачу різного роду документів (свідоцтво, сертифікат, висновок тощо), вирішення земельних питань та питань з нерухомістю, ухилення від призову, непритягнення до відповідальності та умовно-дострокове звільнення.
Суми за вирішення вищезазначених питань коливалися від 5 до 500 тисяч гривень.
До списку посадовців, які вимагали за свою допомогу найбільші суми неправомірної вигоди, потрапили:
- Дніпропетровщина: 500 тисяч гривень одержала керівник районного відділу ДВС за сприяння у перемозі на торгах під час реалізації нерухомості. Наразі посадовцю вже повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 672 тисяч гривень застави.
- Київщина: 8 200 доларів США вимагав та одержав керівник комерційної структури за погодження технічних умов газифікації багатоквартирного житлового будинку. Зазначену суму фігурант повинен був передати посадовим особам ПАТ «Київоблгаз». Фігуранту повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді застави – 153 тисячі гривень.
- Київ: 150 тисяч гривень одержав один із керівників державного підприємства за проведення експертизи. Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
- Тернопільщина: 3 500 доларів США одержав сільський голова за надання в оренду земельної ділянки. Йому також повідомлено про підозру та обрано судом запобіжний захід – домашній арешт.
- Харківщина: 3 000 доларів США отримав начальника сектору однієї з виправних установ за умовно-дострокове звільнення засудженого. Фігуранту повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід: тримання під вартою із можливістю внесення застави 450 тисяч гривень.
Загалом, з 1 по 15 лютого, було задокументовано 30 фактів хабарництва. За вирішення питань, що входили до компетенції викритих правопорушників, 34 особи одержали від громадян хабарів на суму понад 1,6 мільйони гривень.
Наразі 25 фігурантам повідомлено про підозру, з яких 18 обрано запобіжний захід:
- 5 осіб – тримання під вартою із можливістю внесення застави. Загальна сума 1 млн. 898 тис. грн.,
- 3 особи – застава, 539 тис. грн.,
- 10 осіб – домашній арешт.
Звертаємо увагу! Якщо вам відомі факти корупційної діяльності посадових осіб або ці особи вимагають у вас неправомірну вигоду, звертайтеся до Департаменту захисту економіки або його територіальних підрозділів.
Нагадуємо,що у січня було викрито 1067 осіб у корупції.
Наталія Калиновська, Департамент захистуекономіки Національної поліції України.
Джерело: Головне управління Національної поліції у Львівській області