Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Надзвичайні події

З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили 64 вибухонебезпечних предмети

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби, 4 січня, здійснено 14 виїздів, під час яких виявлено 19 боєприпасів.
Піротехніки ДСНС

До того ж тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Так, упродовж 4 січня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, було обстежено 1,3 га території та виявлено і вилучено 6 ВНП.

Того ж дня піротехнічними розрахунками ГУ ДСНС України у Луганській області було обстежено 2 га території області: у Попаснянському та Станично-Луганському районах, де було виявлено та вилучено 37 артилерійських снарядів, 14 гранат, 5 інженерний боєприпасів та 17 набоїв.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 64 вибухонебезпечних предметів, у тому числі, 1 авіаційну бомбу.

Рятувальники закликають громадян бути обережними у разі виявлення підозрілих предметів та пояснювати про небезпеку, яку вони несуть в собі, своїм дітям!

Так, прикра подія трапилася 3 січня на Доннечині. На телефон Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про нещасний випадок, який стався у с. Благодатне Великоновоселківського району. Підліток, 2004 року народження, намагався розпиляти вибухонебезпечний предмет, в результаті чого стався вибух. Постраждалого госпіталізували до хірургічного відділення у стані середньої важкості.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре  нагадує, що категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам'ятайте, у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу сповістити про це за номером «101» або «102» та в жодному разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси!

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ