Слухай онлайн
Культура

Замок "Паланок" внесли до Державного реєстру нерухомих пам'яток України

Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнив позов Закарпатської обласної прокуратури, поданий в інтересах держави до виконавчого комітету органу місцевого самоврядування.
karpaty.life

Про це інформує пресслужба прокуратури Закарпаття.

У заяві прокурор вказував на виявлену бездіяльність органу, внаслідок чого замок «Паланок» не внесли до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Підставами звернення до суду слугувало невиконання виконкомом вимог чинного законодавства України щодо виготовлення облікової документації на об’єкт культурної спадщини національного значення та неподання пропозицій органу охорони культурної спадщини вищого рівня – Департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА – про занесення замку до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Наразі ж орган місцевого самоврядування зобов’язано виготовити вищезгадану документацію та в межах компетенції вжити заходів, аби мукачівський замок поповнив Державний реєстр нерухомих пам'яток України. Зауважимо, що перебування його в цьому переліку створить необхідне правове підґрунтя для належного захисту, збереження, утримання та музеєфікації об’єкта культурної спадщини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ