Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Завдання уряду – трансформувати економічне зростання у підвищення якості життя

У минулому році уряд зміг стабілізувати українську економіку після двох років падіння, забезпечити її відновлення і пришвидшення росту, - інформаційний вісник Уряду.

Але зростання економіки – не самоціль. Завдяки зростанню економіки збільшилися надходження до державного бюджету, що уперше за кілька останніх років дозволило уряду відчутно підвищити соціальні стандарти.

5 фактів, що свідчать про відновлення сталого росту економіки

на 4,7% - за попередніми підрахунками, зріс ВВП  у IV  кварталі 2016 р. За результатами першого півріччя – на 2% порівняно з аналогічним періодом 2015 р

На 16,4% - зросли  за 9 місяців 2016 р. обсяги освоєних капітальних інвестицій порівняно із скороченням на 6% за 9 місяців 2015 року

З 40% до 35% ВВП -  зменшився обсяг тіньової економіки за результатами січня-вересня минулого року, що є найменшим значенням за всі роки спостереження.

На 6% - за результатами 2016 р збільшилася кількість новостворених підприємств. Скорочення тіньової економіки і  збільшення кількості нових суб’єктів господарювання свідчить про повернення довіри бізнесу до держави

На 50% - у минулому році зросли місцеві бюджети. У цьому році очікується зростання ще на 25%, що дає фінансовий ресурс для зміцнення місцевих громад і подальшої дерегуляції.

Як досягнення економіки трансформуються у підвищення соціальних стандартів

На 9% - за 2016 рік зросла реальна заробітна плата. Починаючи з травня 2016 року вона почала рости вперше за останні 2 роки

На 23,5% -   до 5 183 гривень у минулому році зросла номінальна середньомісячна заробітна плата штатних працівників

На 20,3% - до 3 769 гривень зросла  у минулому році середня зарплата освітян

на 20,2% – до 3 400 гривень зросла  у минулому році середня зарплата працівників сфери охороні здоров’я

На 16,1% - збільшено розміри прожиткового мінімуму у 2016 році проти затверджених 12,5%.

Як уряд виконує соціальний контракт

6,7 млн сімей  - забезпечено адресними субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг

335,7 тис. малозабезпечених сімей -  отримувало в 2016 р державну соціальну допомогу

 Понад 212 тис. потерпілих на виробництві – отримали збільшені виплати завдяки відновленню   щорічного перерахунку страхових виплат потерпілим на виробництві. Щомісячної страхової виплати в середньому збільшиться на 296 гривень

150% мінімальної заробітної плати -  встановлено доплату особам, що працюють у зоні відчуження,  тобто 2067 гривень в умовах 2016 року

3,5 млн українців – вже отримали підвищену мінімальну заробітну плату у січні 2017 року.

Зростання економіки відбулося завдяки крокам уряду з покращення бізнес-клімату

У минулому році розпочато реформу податкової системи: ініційовані урядом законодавчі зміни суттєво спростили адміністрування податків для добросовісних компаній і посилили контроль за тими, хто ухиляється від оподаткування. Уряд розпочав реформу з дерегуляції:  вже ліквідовано 76 адміністративних бар’єрів для бізнесу, у тому числі -  скасовано державну реєстрацію іноземних інвестицій. Запроваджується системний перегляд регуляторних актів на більш як 70 ринках. Здійснено перші кроки щодо реформування митниці, завдяки чому планові показники надходжень від митниці за підсумками 2016 року перевиконано на 18,3 млрд гривень. Активізовано зусилля щодо сприяння виходу українських товарів на нові ринки.

Уряд зробив реальні кроки у боротьбі з корупцією: впроваджено електронне декларування майна політиків. Переведення державних закупівель на  proZorro дозволило зекономити близько 8,3 млрд. грн. бюджетних коштів.

Уряд розпочав капітальний ремонт країни

Модернізація інфраструктури стала одним з пріоритетів уряду. У рамках реалізації масштабної програми відновлення і ремонту українських доріг в 2016 р було відремонтовано у 4 рази більше дорожнього покриття, ніж у 2015 році (949,7 км), ліквідовано у 1,5 рази більше ямковості (9,115 млн. кв. м). Уряд заклав основу для сталого фінансування дорожньої галузі – завдяки ухваленому парламентом урядовому законопроекту з наступного року запрацює Дорожній фонд.

Зроблені перші кроки з модернізації української залізниці. Зокрема, в 2016 р придбано 1020 вантажних вагонів (у 2015 р. - 26 вагонів), відремонтовано більше 30 тис. вантажних вагонів, забезпечено капітальний ремонт 62 локомотивів  (вдвічі більше, ніж 2015 р), модернізовано 213,6 км колії (в 4,5 рази більше ніж у 2015 р.). Як наслідок, «УЗ» отримала прибуток – 303 млн грн (у 2015 р. –  збиток у сумі 683 млн. грн) і сплатила до бюджету 15 млрд грн податків та зборів. Розпочато відродження мережі локальних аеропортів.

Уряд будує енергонезалежну державу

Протягом усього 2016 року Україна не купувала російський газ. Наступним завданням для уряду є розширення поставок газу із Словаччини. Завдяки встановленню єдиної ціни на газ покладено край масштабній корупції в газовій сфері. вперше за 5  останніх років НАК "Нафтогаз України" отримав чистий прибуток у сумі більш як 21 млрд гривень і не отримував бюджетного фінансування. Уряд відновив і забезпечив стабільність роботи енергетичної системи країни, у тому числі системи "Енергоатому". Сьогодні уся атомна енергетика працює у штатному режимі. Уряд планує наростити експорт електроенергії (зараз експортний потенціал до ЄС використовується лише на 60%), реформувати вугледобувну галузь і забезпечити до 2020 р  щорічний видобуток 19,6 млн. т вугілля (у 2016 р добуто 5,8 млн т)

Уряд стимулює і підтримує заходи з енергозбереження: програмою "Теплі кредити" охоплено 118,5 тис. домогосподарств.

Уряд інвестує в здоров’я людей  

У минулому році уряд зробив перші кроки у реформуванні системи охорони здоров’я. Держава переходить від фінансування ліжко-місць до фінансування якісних медичних послуг і робить доступними ліки. Зокрема, спрощено реєстрацію лікарських засобів, вперше виділено 13 млн гривень на закупівлю препаратів для замісної підтримувальної терапії. Вперше за останні роки наявні всі вакцини для проведення планових щеплень дітям. Крім того, передбачено введення референтних цін на лікарські засоби та запроваджується реімбурсація (відшкодування) лікарських засобів для лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму.

Уряд турбується про найменших громадян

Урядом схвалено Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року. Спрощено умови для відкриття та утримання дошкільних навчальних закладів (введено в дію новий Санітарний регламент) та додатково створено 26 тисяч 538 місць у дошкільних навчальних закладах. Кількість дітей з особливими потребами, охоплених інклюзивною освітою, збільшилась на 53,6%, кількість спеціальних класів – на 7,7%. Розпочато реформу профтехосвіти: реалізовано пілотний проект щодо створення 25 навчально-практичних центрів галузевого спрямування, затверджено 72 державних стандарти професійно-технічної освіти з конкретних професій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ