Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Завтра у Брюсселі стартує кінопрограма фестивалю "Українська весна"

18 вересня у Брюсселі стартує кінопрограма щорічного фестивалю української культури "Українська весна". Фестиваль продовжує низку культурних ініціатив у європейській столиці, де розмістилися штаб-квартири Євросоюзу та НАТО, та пройде в Центрі образотворчих мистецтв BOZAR – найбільшій культурній інституції Бельгії, повідомляють у пресслужбі Держкіно.

Офлайн-кінопрограма «Української весни» об'єднала найактуальніше українське кіно 2019-2020 років – стрічки, що були вперше показані на фестивалях класу "А", здобули премії зарубіжних та українських фестивалів і стали глядацькими хітами у прокаті. До програми увійшло три фільми, всі вони є дебютними роботами режисерів та створені за державної підтримки: дебютна повнометражна робота режисера Антоніо Лукіча - комедія "Мої думки тихі", повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва - драма "Додому", дебютна повнометражна документальна стрічка режисерки і письменниці Ірини Цілик "Земля блакитна, ніби апельсин".

Онлайн-програма "Української весни" буде демонструватися на сайті Центру образотворчих мистецтв BOZAR з 25 вересня по 4 жовтня. До неї увійшли фестивальні хіти минулих років, які також є створеними за державної підтримки – драма "Плем’я" Мирослава Слабошпицького, істерн "Дике поле" Ярослава Лодигіна, документальний фільм "Тато – мамин брат" Вадима Ількова та драма "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк. Фільми будуть доступні для перегляду на території Бельгії.

Також у програмі фестивалю на гостей "Української весни" чекає онлайн-зустріч з режисером, активістом та колишнім політв'язнем Олегом Сенцовим – у традиційному для центру Bozar дискусійному форматі Agora. Дискусію модеруватиме професорка історії Од Мерлен.

"Українська весна" пройде у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, Брюссель, Бельгія, з 18 по 20 вересня. Подія відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Посольства України в Бельгії, Товариства українців в Бельгії, Центру образотворчих мистецтв BOZAR та кінокомпанії Arthouse Traffic.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ