Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Завтра у Львові розпочинається Міжнародний фестиваль «Віртуози»

Традиційно на перетині весни і літа у Львові відбудеться один із найстаріших та наймасштабніших українських фестивалів – 43-й Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози». Цьогоріч фестиваль буде тривати 17 днів, впродовж 16 травня – 2 червня. Про це повідомили у ЛМР.

17 подій «Віртуозів» символічно об’єднають минуле і теперішнє й вкотре нагадають світу про непохитну віру українців у мистецький ренесанс та силу музичних творів, що здатні зцілювати серця.

Серед основних подій – відкриття фестивалю «Цвіт папороті» (17 травня). Євген Станкович ще у 1978 році написав фолк-оперу «Так цвіте папороть». Цій прем’єрі не судилось відбутися: коли вже майоріли афіші, були запрошені делегації слухачів, радянська цензура вирішила заборонити твір. Але цього разу, вперше в Україні, виконають симфонічну сюїту за мотивами згаданої опери, що лише набуває актуальності.

Звучатимуть композиції, які в той чи інший спосіб народжені сьогодні, якщо не на зламі тисячоліття, то точно на зламі боротьби й очікування. Музика сучасних українських композиторів — «Святий Боже» Родіна написаний на мотиви церковного співу, але написаний в Києві під час повітряної тривоги. А ще одна світова прем'єра Євгена Оркіна «Високий замок» також відбудеться на фестивалі. І цей твір написаний на замовлення оркестру INSO-Львів. У цій паралелі описується й твір Мортена Єссена — данського композитора, який приїде зі своїм проєктом-присвятою Україні під назвою «Київ» разом зі скрипалькою Наталією Гордєєвою. Програма 30 травня у Львові називається «Перша повітряна тривога».

Тим часом 26 травня програма диригентки Вікторії Жадько з «Віртуозами Львова» презентує твір української композиторки Алли Сіренко «Меса для України», написаний 35 років тому, коли Україна тільки мала народжуватись. Зараз, в час боротьби, твір здобуває нову ідею, стає молитвою для України.

28 травня з Дніпра у Львів приїздить відомий диригент Айдар Торибаєв, для якого приїзд на Віртуози буде пов’язаний із ностальгією, адже впродовж 2007–2013 років він був головним диригентом та художнім керівником Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії.

1 червня приїздить французька співачка Серін де Лабо. Твори, що увійшли до програми — це калейдоскоп країн, століть, стилів: від меланхолійної пісні на поезії династії Горє до барокового шквалу емоцій Арії Клеопатри втіленої Георгом Фрідріхом Генделем.

Тим часом концерт-закриття «Симфонія. Любов» 2 червня представить світову прем'єру Третьої Симфонії Богдани Фроляк. Це не перший випадок, коли філармонія замовляє сучасному композитору твір. Але стосовно «Віртуозів», події популярної класичної музики, а не фестиваль «Контрасти», де звучить сучасність і власне там найчастіше проходять першовідкриття, — це незвично, і цього року таких особливих прем'єр буде кілька.

Придбати квитки на фестиваль можна за цим посиланням

АБОНЕМЕНТИ НА ВЕСЬ ФЕСТИВАЛЬ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ