Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

«Грицько Чубай. П'ятикнижжя» постало в музиці і пантомімі. Фото

Поетично-театральне дійство «Грицько Чубай. П'ятикнижжя» презентували учора, 18 вересня, у львівському театрі ім. Марії Заньковецької, повідормили організатори.

Друзі Грицька Чубая, – Олег Лишега, Влодко Кауфман, Юрко Кох, Юрко Винничук розповідали історії про поета.

Актор з театру Леся Курбаса Олег Онещак читав вірші Грицька Чубая. Молоді гурти "Файно", "Фідель тріо-квартет" та "Джалапіта" (проект доньки Грицька Чубая) написали нові пісні на тексти поета. 

Віктор Морозов, Тарас Чубай з "Плачем Єремії" та Пікардійська терція теж підготували нові пісні до проекту.

Відео-арт та сценографію презентував художник з Луганська - Олексій Хорошко, а родзинкою свята став театр Тіней "Див" (Вінниця-Львів).  Ведучим  дійства був Юрій Андрухович.

Дійство було прив’язане до виходу книги з такою ж назвою.  Крім віршів до цієї збірки увійшли Чубаєві фотографії, факсиміле автографів, есклібрис та листи. Усе це раніше ніде не публікувалося. А в кінці «П’ятикнижжя» – післямова Олега Лишеги, легендарного українського поета і близького друга Грицька, по суті, лист до давнього приятеля, якого давно не бачив, але з яким – у душі – ніколи не розставався. Важливо ще й те, що попередня книга поезій Грицька Чубая («Плач Єремії») побачила світ майже п’ятнадцять років тому.

Проект «П’ятикнижжя» – це проявлення через єдине ціле постаті голосу, відшукування причетного, світла та сповіді, плачу Єремії та Вертепу. У «П’ятикнижжі» Грицько Чубай – можливо, навіть більше, ніж поет. Через трохи більше ніж тридцять років після його смерті очевидно, що ця людина мала вирішальний вплив на розвиток не лише української літератури, а й українського мистецтва загалом.

Фото - Павло Паламарчук

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ