Слухай онлайн
АТО  |  Cуспільство

“Книжкова сотня” допомагає лікувати поранених в АТО. Фото

1/11
Ще кілька днів тому, а може трішки більше ці хлопці відчували на собі всю вибухову міць “російської братерської любові”. І кожен з них отримав своє поранення. Однак, крім фізичної травми болю зазнала і їх душа. Зараз їх тілесними травмами займаються найкращі військово-медичні професіонали з Військово-медичного клінічного центру Західного Регіону, а скрасити досуг у тривалому лікуванні взялись волонтери з “Книжкової сотні” на чолі з Наталкою Швагуляк.

Щотижня можна побачити, як активісти “Книжкової сотні” крокують містом тримаючи в руках наповнені книжками та журналами коробки.

Це великий міф, що наші солдати у вік електронної книги та Інтернету не читають звичайних паперових книжок, - поділилась Наталка Швагуляк. - Напроти, більшість поранених з радістю беруть в нас літературу. Особливою популярністю звичайно користується сучасна Українська проза. Також добре в нас читають журнали, які розповідають про мисливство та рибалку. Окремо читають про автомобілі. І як би там не було, в кожній палаті нас зустрічають з усмішками. А це вже добре.

Активісти “книжкової сотні” не лише приносять ту літературу, яку мають в наявності, але й ретельно вивчають запити своїх читачів. За замовленням поранених бійців вони вишукують та приносять до них бажані книжки.

Літературу до нас приносять прості люди, - продовжила розповідь Наталка Швагуляк. - Дещо купуємо за пожертви підприємців та митців. Дещо нам безкоштовно, або за символічну плату передають бібліотеки та видавництва. І доки є таки добродії, нашим солдатам не доведеться нудьгувати.

До речі, всі книжки передаються бійцям виключно безкоштовно. А щоб література не була використана в комерційних цілях кожен том проштамповується спеціальною печаткою сотні. Стати волонтером цієї організації просто. Варто лише знайти їх сторінку у мережі “Фейсбук”. Отже якщо в когось дома є цікаві книжки, які ви вже не будете читати, не спішіть здавати їх на макулатуру. Принесіть їх у “Книжкову сотню”! Хто зна, можливо саме ваша книжка дозволить загоїти як фізичні так і душевні рани наших захисників.

Підполковник Тарас Грень, Західний Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ