Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн

Іван Денькович: Якщо буде створена широка коаліція, наступним Президентом стане Тимошенко

Блок Юлії Тимошенко, як і обіцяв, отримав перемогу на Львівщині. Голова обласної організації БЮТу, заступник голови Львівської обласної ради Іван Денькович уже без 5 хвилин як став народним депутатом України. Про перебіг передвиборчої кампанії на Львівщині двох лідерів перегонів, які тепер формують помаранчеву більшість у парламенті, про агресивні випади під час кампанії між помаранчевими блоками, про подальші дії Блоку Юлії Тимошенко у обласній та Верховній Раді України «Гал-info» розповідає освітянин, керівник обласної організації БЮТу Іван Денькович.
– Як Ви оцінюєте результати дострокових парламентських виборів, у тому числі і на Львівщині?
 
— У загальному ми хочемо подякувати всім виборцям, не тільки Львівщини, а й України, адже Блок Юлії Тимошенко переміг, чи точніше добавив собі голосів, порівняно із 2006 роком, у всіх областях України, за винятком Криму і міста Севастополя, де нас підтримала менша кількість виборців, аніж у 2006 році. Такого результату ми очікували, прогнозували, і звичайно, хочу подякувати ще раз виборцям Львівщини, адже 50% і більше, аніж 50%, — це дуже велика підтримка і це, відповідно, наша відповідальність тепер перед виборцями. Ми вели виборчу кампанію чесно. Зрозуміло, що ми сумнівались, чи буде така велика підтримка: чи вона буде, чи не буде. Однак вибори показали, що дійсно виборці нам довіряють, вірять нашій політичній силі, і тепер повинна бути від нас зворотня відповідь — відповідь нашої політичної сили нашим виборцям.
 
– Чим спровокована агресія під час ведення виборчої кампанії, зокрема на Львівщині, в силу дружньої налаштованості та співпраці лідерів БЮТу і НУ – НС?
 
— Я би не сказав, що між обома політичними силами, «Нашою Україною» та Блоком Юлії Тимошенко, на Львівшині була якась агресія. Я особисто позитивно ставлюся до блоку «Наша Україна», і ми в жодному випадку не називали негативно дії «Нашої України». Такого не було. Так, у нас є претензії до голови Львівської облдержадміністрації Петра Михайловича Олійника, тому що він є лідер своєї політичної сили в області, я — лідер своєї політичної сили в області. Коли між нами є певні домовленості, я бачу, що при спілкуванні ми говоримо про одне, а в реальності насправді є зовсім інше. Це можна було зробити раз, два, три, але не постійно. І тому я говорю чесно: я Петру Михайловичу Олійнику більше не довіряю, бо він говорить одне, робить друге, а думає третє.
 
Чи вважаєте Ви доцільним, щоб він вибрав собі одну посаду: губернатора чи голови обласної організації?
 
— Я скажу одне-єдине: будь-який політик чи керманич області, якщо він не має підтримки виборців, він повинен піти у відставку. Отже, якщо Петро Михайлович справді є моральним політиком, то він побачив його реальну підтримку на Львівщині і було б найперше і для області, і для нього особисто: подати у відставку.
 
Кого БЮТ буде пропонувати на посаду губернатора і коли це буде: після складання присяги новообраними депутатами чи до того?
 
— Наш Блок отримав більше, аніж 50% підтримки мешканців Львівщини і, само собою, що БЮТ повинен рекомендувати ту чи іншу кандидатуру на посаду голови обласної державної адміністрації. Але перед тим, як рекомендувати ту чи іншу людину, я переконаний, що треба дати всім можливість, в тому числі політичним силам і інтелігенції Львівщини, вирішити спільно по тому чи іншому кандидату, а потім можна подавати на затвердження і спільно нести відповідальність за дії того кандидата у губернатори, який займе це крісло. Це буде зроблено чесно і по справедливості.
 
– Ходять такі чутки, що це може бути пан Курпіль. Чи це так?
 
— У нас багато чуток ходить, проте чутки є чутками. Я думаю, що Степан Володимирович прекрасно ще попрацює у парламенті цю каденцію, а вже потім можна робити якісь висновки та приймати рішення.
 
-- Яких людей Ви бачите на посадах голів РДА і чи будуть їх змінювати, як і губернатора?
 
— Принцип той самий. Як було заявлено Петром Михайловичем Олійником, якщо він програє ці вибори, то він піде у відставку, а він це говорив на раді голів РДА. А він ці вибори програв – значить, він іде у відставку і іде у відставку вся його команда в області. А на його місце приходить та людина, яка дійсно буде обраною, яка зуміє консолідувати і політичні сили, і громадські організації, сконсолідувати Львівщину. Всім дають це доручення: за погодженням з іншими політичними силами та громадськими організаціями висувати представників на голів РДА.
 
Іване Васильовичу, в чому істинна причина конфлікту у Винниках і чому вже третій раз це місто має конфлікт із мером?
 
— Винники – це досить привабливе та гарне містечко, де є земля. Думаю, що майна у комунальній власності там є дуже мало, але є дорога земля. І кожен хотів би там мати якусь свою сферу впливу, можливо, на якусь частку землі. Серед них у тому числі, не виключено, що і міський голова, і представники тих політичних сил, які є представлені у міській раді. Проте у нас є не єдині Винники, у нас є багато подібних містечок на Львівщині і у зв’язку з цим зараз маємо задання: за прикладом у ВРУ маємо створити коаліції між двома демократичними силами на рівні обласних, районних та міських рад і спільно приймати рішення та вирішувати ті проблеми, які існують, в тому числі і у місті Винниках. Я думаю, що рішення по Винниках буде спільне – як БЮТу, так і «Нашої України».
 
Ваша політична сила в обласній раді уже практично висунула Людмилу Козак. Чи буде вона і головою фракції, і заступником Мирослава Сеника, чи ці посади займатимуть дві різні людини? І як Ви прогнозуєте голосування депутатів на сесії за цю кандидатуру?
 
— Поки що Людмилу Володимирівну підтримало Бюро обласної організації. На фракції найближчим часом ми будемо обговорювати це питання. Звичайно, що ця кандидатура пройде погодження і через Київ. Перед тим, як висувати цю кандидатуру, я вже мав розмову з представниками «Нашої України», мав розмову із Мирославом Сеником (бо це його прерогатива, кого висувати на свого заступника), то він заперечень до кандидатури не мав, і я сподіваюся, що ми проведемо переговори із керівниками інших фракцій в облраді, і ця кандидатура буде підтримана всіма політичними силами. Якщо не буде цієї підтримки, то нема сенсу іти і працювати в обласній раді.
 
— Давайте повернемося до всеукраїнських питань: наскільки стабільною Ви вважаєте коаліцію із 228 депутатів?
 
— Якщо буде прийнятий закон про імперативний мандат для депутатів Верховної Ради України, то, думаю, що вона буде стабільною. Тоді кожен депутат буде мати вибір: або він працює у демократичній більшості, або він складає повноваження.
 
А чи буде він прийнятим, зважаючи на заяви пана Каськіва та так званої групи Єханурова, яка також має певні застереження до процесу формування коаліції?
 
— Я думаю, що закон про імперативний мандат підтримають представники демократичної коаліції двох політичних сил, так само підтримає і Блок Литвина, і Партія регіонів, і навіть комуністи, бо це вигідно всім політичним силам. Адже ми добре знаємо, що ідучи за списком, кандидат у народні депутати обіцяє одне, а потім, коли відбуваються реальні речі, утворюється більшість і опозиція, він хоче одразу мати частку влади та бути в ній. В опозиції ніхто бути не хоче. І тому не виключено, що будуть такі самі перебіжчики і в Партії регіонів, і в тих же комуністів. І тому, щоб застрахуватись, закон про імперативний мандат підтримають і ті політичні сили, які будуть входити в опозицію.
 
Пане Іване, на Вашу думку, чи приєднається Блок Литвина до демократичної коаліції?
 
— У Литвина є вибір: або бути в меншості, або бути в більшості. Звісно, це залежить від того, хто фінансував його виборчу кампанію, і якщо ця людина, чи певна гурпа людей, які фінансово підтримували пана Литвина, дадуть йому можливість іти в демократичну коаліцію, то він піде. Хоча говорять про те, що якщо він буде іти на президентські вибори, а він хоче на них іти, то йому потрібно залишатися нейтральним гравцем. Час покаже, але я особисто вважаю, що він повинен іти до демократичної коаліції, до більшості, і працювати.
 
Серед політологів ходять думки, що БЮТ обміняв посаду міністра МВС, на яку претендував пан Турчинов, на 16 губернаторів і тому тепер на цьому і наполягає. Чи це так?
 
— Я не знаю, чи буде його кандидатура висуватися на міністра МВС. Я знаю одне-єдине: при підписанні цієї угоди було досить і важко, бо були дискусії, були значні застереження як з боку БЮТу, так і з боку «Нашої України», але попри всі ті застереження, угода є підписана, і я не думаю, що БЮТ не матиме в Україні жодного губернатора. Звичайно, це прерогатива Президента України. Наш Президент як людина мудра, виважена та далекоглядна, якщо хоче, щоб все було нормально, та щоб всі політичні сили підтримали його на президентських виборах, то він піде на умови призначення губернаторів. І з моральної точки зору це буде об’єктивно.
 
А тоді чи не вийде так, що Партія регіонів отримає посади 10 губернаторів, там, де вони перемогли? Як БЮТ оцінює таку можливість?
 
— Я скажу відверто: ті люди, які зараз є губернаторами у згаданих областях, тяжіють до Партії регіонів. У нас є Президент України, який не змінювався, але ті люди, які там працюють на посадах губернаторів, — вони є або позапартійними, або тяжіють тією чи іншою мірою до Партії регіонів. Я добре це знаю зі слів наших представників, які були спостерігачами у Донецькій області. Вони розповідали про те, що у комісіях працювали представники від БЮТу чи від «Нашої України», але щоб вони були дійсно ідейно перейняті ідеями наших політичних сил – БЮТу чи «Нашої України» – то це далеко не так.
 
Чи має Ваш блок запасний варіант дій, якщо буде утворена широка коаліція?
 
— У нас є два варіанти: або демократична коаліція, або опозиція. Тобто якщо буде утворена коаліція «Наша Україна» – Партія регіонів, то ми будемо в опозиції. Ми одразу починаємо готуватись до президентських виборів, і Юлія Володимирівна Тимошенко буде кандидатом у Президенти України.
 
У цьому випадку чи погодиться БЮТ на посади в уряді широкої коаліції для представників опозиційних сил так, як зараз це пропонують Партії регіонів?
 
— Я думаю, що так. Буде прийнято закон про опозицію, і згідно з ним опозиції відводяться ті посади, які зараз пропонують Партії регіонів. Скажу навіть більше: над законом про опозицію на даний момент працює Партія регіонів. Тобто якщо у них є якісь застереження, то вони вносять ці зміни та поправки. Тому є надія, що він буде прийнятий у парламенті.  
 
Якими будуть перші кроки народного депутата Івана Деньковича у парламенті? Які законопроекти будете напрацьовувати?
 
— Я зараз думаю над тим, у якому комітеті хочу працювати. Душа лежить до комітету з питань освіти і науки. Я хочу працювати в цьому комітеті, і перші мої законопроекти, напевно, будуть стосуватися освіти.
 
Іване Васильовичу, чи будете лобіювати інтереси області у парламенті, як обіцяли?
 
— Від Львівщини у ВРУ буде 8 народних депутатів-БЮТівців. Я би хотів, і переді мною поставлено завдання: об’єднати для лобіювання інтересів області усіх депутатів від Львівщини з різних політичних сил, окрім комуністів. Тобто загалом буде 15 чоловік, і ми повинні одностайно один одного підтримувати і відстоювати інтереси Львівщини.
 
На завершення, пане Іване, Ваша особиста думка, хто буде наступним Президентом України?
 
— Якщо буде утворена демократична коаліція, то Президентом України буде Ющенко, якщо буде «ширка», то Президентом буде Юлія Володимирівна.
 
Розмовляв Олег ДОВГАНИК
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ