Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Міти і переберії від Першого театру

У Першому театрі для дітей та юнацтва у різдвяно-новорічні дні випустили прем’єру вистави «Джерегеля. Коляда».

До постановки запросили режисера Театру Марії Заньковецької Богдана Ревкевича. Цікаво, що різдвяне дійство можна було побачити не лише в театрі, але й на площі Ринок перед Ратушею напередодні Нового року.

Вистава заворожує з перших хвилин: ще не вимовлено жодного слова, лише лунає музика і ти зачаровано спостерігаєш за витонченою пластикою акторів, тіла яких промовляють не гірше за слова. А коли починає лунати спів і знайомі тексти старовинних українських колядок, тебе наче закутують у пухнасте укривало магії.

Традиції і звичаї впродовж багатьох століть, хоч і передавалися від покоління до покоління, але дещо трансформувалися, бо кожне наступне покоління додавало щось своє до звичаїв предків. Але оте глибинне, суто народне, яке десь причаїлося в закапелках наших душ, нікуди не зникає. Тому й живе нині на землі нація, яка гордо називає себе українським народом. Ізпрежди віка прийшли до нас традиції святкування Різдва та інших християнських свят. 

Дійство під назвою «Джерегеля. Коляда» за визначенням його творців належить до жанру міти і переберії. Починається з оповіді про історію створення світу, народження Сина Божого, тайну Святої вечері. Тут і дзвінкі колядки, і таємничі замовляння, і веселі забави українських вечорниць та маланкування. Це своєрідна подорож у часі, можливість відчути силу традицій і єдність з нашими предками.

«Сценарій написала Наталя Ревкевич, керуючись українськими міфами, - розповідає режисер вистави Богдан Ревкевич, - про прадерево, про праматір… Адже корінням наші традиції сягають дуже далеко ще до народження Ісуса Христа. Тому у виставі багато прадавніх коляд. Багато колядок принесла наш музичний режисер Богдана Бончук. Ми з нею синтезували працю: вона свої пропонувала колядки, я свої, інколи навіть наші пропозиції збігалися. Пластику поставив хореограф Денис Григорук, з яким я уже співпрацював у різдвяному концерті на сцені Театру Марії Заньковецької. Взагалі, робота над виставою тривала три тижні».

Різдвяну візуальну атмосферу створила художник-постановник Оксана Радкевич. У виставі задіяні молоді актори: Мар’ян Дмитраш, Олександр Лозинський, Ярослав Андрейко, Андрій Селецький, Надія Лисак, Ірина Занік, Катерина Мусієнко, Анастасія-Марія Хавунка, Інна Кулеба, Юліанна Опалевич. Керівник проєкту – в.о. директора-художнього керівника Ірина Артим’як.

Людмила ПУЛЯЄВА.
Фото автора.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ