Чергове кулуарне призначення на ключову посаду у Львові викликало серйозний резонанс – питання щодо призначення виконувача обов’язків директора львівського Палацу мистецтв та статусу закладу винесли на розгляд сесії Львівської облради.
Як стверджує Дорощук, у статуті Палацу мистецтв не передбачено проведення будь-яких конкурсів на заміщення вакантної посади – нового директора призначає саме начальник управління культури за погодженням з головою ЛОДА. Натомість депутати Львівської облради вважають дещо по-іншому: 23 грудня, під час сесії ухвалили рішення про окремі питання функціонування комунального виставкового комплексу "Львівський палац мистецтв" і скасували наказ про призначення в. о. директора Палацу мистецтв Юрія Гнатковського начальником управління культури та туризму Львівської ОДА Галиною Дорощук. Згідно з рішенням, прийнятим на сесії, до 15 січня управління майном спільної власності ЛОР та управління культури ЛОДА мають привести статут комунального виставкового центру Львівського палацу мистецтв у відповідність до статуту комунального підприємства Львівської обласної ради, після затвердження статуту депутати ЛОР знов розглядатимуть питання про призначення керівника Палацу мистецтв.
Натомість, депутати від „Свободи” мають намір вимагати пояснень від голови ЛОДА, з огляду на те, що були допущені порушення процедури призначення на посаду в.о. директора Палацу мистецтв. Про це у коментарі „Гал-info” повідомив голова фракції ВО "Свобода" в ЛОР Олег Панькевич. „Депутати від „Свободи” в межах своєї компетенції вимагатимуть пояснень в губернатора з приводу порушення відповідної процедури при призначенні в. о. директора Палацу мистецтв”, - наголосив він.
Варто зауважити, що одним із ключових критеріїв того, що вибір впав саме на пана Гнатковського, за словами Дорощук, є економічна стратегія розвитку палацу. „Концепція розвитку Палацу мистецтв Юрія Гнатковського є цілісною та ефективною”, - наголошує вона.
Проте після прискіпливого вивчення концепції авторства Юрія Гнатковського, журанліст „Гал-info” не побачив цілісної економічної стратегії розвитку Палацу мистецтв, окрім того, виникло кілька зауважень. Пропонуємо вашій увазі текст даного документу (повнотекстово) зі слушними, на нашу думку, ремарками.
„Концепція розвитку
Палацу мистецтв
Основна мета - залучити до Палацу більшу кількість відвідувачів, особливо молодь, оскільки саме молодь повинна формуватися під впливом мистецтва і творитиме мистецтво в майбутньому. Зв’язок між поколіннями митців не може бути втрачено. Моя задача, зокрема, знайти спільну мову між одними і іншими.
Поруч із цим, актуальним є налагодження зв'язків із громадськими та доброчинними організаціями, проведення спільних заходів. Організований цієї осені Львівською міською радою Форум соціальних інвестицій показав величезну потребу у тіснішій співпраці між митецькими закладами і активною громадою Львівщини.
Доцільно використати ще не задіяні можливості Палацу мистецтв, а саме проведення форумів, конгресів, симпозіумів, конференцій, презентацій, семінарів, прес-конференцій, лекцій, науко-технічних виставок, культурно-мистецьких акцій, вернісажів, салонів, аукціонів творів мистецтва, фестивалів, концертів, видовищно-розважальних заходів.
З технічно-господарської сторони варто зауважити, що Палац мистецтв потребує якнайшвидшого вдосконалення освітлювальних систем, пожежної та охоронної сигналізації, встановлення систем відеонагляду, проведення ремонтних робіт та покращення інтер’єру у відповідності до вимог для закладу культури. Встановлення системи аварійного електроживлення, сучасного обладнання для обслуговування вище наведених форм діяльності. Це також є першочерговими заходами у вдосконаленні роботи закладу”.
1.
У КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ ЗАЗНАЧЕНО, ЩО ДОЦІЛЬНО ВИКОРИСТАТИ ЩЕ НЕ ЗАДІЯНІ МОЖЛИВОСТІ ПАЛАЦУ МИСТЕЦТВ, А САМЕ ПРОВЕДЕННЯ ФОРУМІВ ТА ІНШЕ. МАБУТЬ, В. О. ДИРЕКТОРА ПАЛАЦУ МИСТЕЦТВ ЮРІЙ ГНАТКОВСЬКИЙ НЕ ЗОВСІМ ПОІНФОРМОВАНИЙ, ЩО У ЛЬВІВСЬКОМУ ПАЛАЦІ МИСТЕЦТВ ЩОРОКУ ВІДБУВАЄТЬСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ВИДАВЦІВ – НАЙБІЛЬША І НАЙПОПУЛЯРНІША КНИЖКОВА ВИСТАВКА-ЯРМАРОК В УКРАЇНІ. ТАКОЖ ПРОВОДИВСЯ МІЖНАРОДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ, І, ЗВИЧАЙНО, НЕОДНОРАЗОВО ПРОВОДИЛИСЯ КОНФЕРЕНЦІЇ ТА КУЛЬТУТНО-МИСТЕЦЬКІ АКЦІЇ.
„Виходячи з поставленої мети, варто проводити розвиток та популяризацію
Палацу мистецтв одночасно із наступними кроками:
1. Зробити палац міжнародним - ведучи мову про інтеграцію у європейське мистецтво, робити в цьому напрямку конкретні кроки. Для цього створити англомовну та польськомовну версії інтернет-сайту, підписати меморандуми про спільні виставки з європейськими мистецькими установами, налагодити контакти та вивчити їх досвід розвитку (термін виконання – 3 міс. від початку роботи);
2. Розширити поняття «мистецтва» з живопису до усього, чим є мистецтво в сучасному світі. Презентувати в приміщеннях Палацу інсталяції європейських мистецьких центрів, відомих творчих особистостей (виконання - впродовж діяльності).
3. Сформувати найбільший мистецький центр Західної України за кількістю реалізованих напрямків діяльності, на основі якого базуватимуться постійно діючі осередки творчої молоді, сприяти їх розвитку та активності (хід виконання - від початку роботи).
4. Створити прес-центр Палацу мистецтв - структуру, що займається організацією та проведенням прес-конференцій, презентацій, брифінгів із залученням провідних українських засобів масової інформації, анонсуватиме плани та діяльність культурного закладу, проводитиме прес-конференції за участю відомих митців та гостей. Головне завдання - інформаційна підтримка заходів Українського дому та його партнерів”.
2.
ЗВИЧАЙНО, ДУЖЕ ВАЖЛИВО СТВОРИТИ АНГЛОМОВНУ ТА ПОЛЬСЬКОМОВНУ ВЕРСІЇ ІНТЕРНЕТ-САЙТУ, ПІДПИСАТИ МЕМОРАНДУМИ ПРО СПІЛЬНІ ВИСТАВКИ З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ МИСТЕЦЬКИМИ УСТАНОВАМИ. ПРОТЕ ЧИТАЮЧИ ПУНКТ КОНЦЕПЦІЇ „ЗРОБИТИ ПАЛАЦ МІЖНАРОДНИМ…”, ВИНИКАЄ ЗАПИТАННЯ: ЯК ТОДІ НАЗИВАТИ НЕОДНОРАЗОВЕ ПРОВЕДЕННЯ У ПАЛАЦІ МИСТЕЦТВ МІЖНАРОДНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ФОРУМУ?
„З огляду на поставлену мету, доцільно визначити такі напрямки діяльності:
1. Виставкова діяльність:
- художні пленери, скульптури;
- рада галеристів;
- Авторські виставки;
- Підготовка окремих експозицій з інших областей;
- Організація аукціонів виробів мистецтва;
- Організація виставок сучасного мистецтва;
2. Музична діяльність:
- організація вечорів акустичної музики;
- облаштування студії звукозапису;
- організація конкурсів талантів;
- Промоція львівських музичних формації
3. Кіно-відео-фото:
- організація кінофестивалів;
- Організація фотоконкурсів;
- Організація майстер-класів;
4. Патронат мистецьких заходів:
- організація прес-конференцій, презентацій;
5. Мистецтво танцю:
- організація гуртків танцю для різних вікових груп;
6. Організація дитячого мистецького гуртку „мистецьке дозвілля”.
7. Створення центру сучасного мистецтва.
8. Створення концертної агенції.
9. Організація інформаційного інтернет-порталу:
- співпраця з культурно-просвітницькими телепрограмами.
10. Організація молодіжного музичного театру.
11. Просвітницька діяльність: майстер-класи з танцю; малярства; скульптури; дизайну; організація зустрічей з мистецькою елітою”.
3.
Тішить те, що у концепції в. о. директора Палацу мистецтв Юрій Гнатковський поставив перед собою благородні цілі. За його словами, у Палаці мистецтв будуть проводитися виставки митців-іноземців, планує вдосконалити систему пожежної безпеки, систему охорони та освітлення; окрім того, зміцнити інформаційну підтримку палацу і створити прес-центр.
Оксана Мельник
Фото – із сайту http://www.artpalace.org.ua
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ