Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Кримінал

Поліція вмиває руки: напад на журналіста Віктора Корнієнка

Редактор сайту «Правком» Віктор Корнієнко, на якого півроку тому у Львові скоїла напад група невідомих осіб, озброєних ножем, заявляє, що розслідування його справи не просунулося ні на йоту. І що причиною такого стану речей, імовірніше за все, є службова недбалість або саботаж з боку правоохоронців.
Фото ілюстративне

Цей напад стався 22 лютого близько 23:45 на перехресті вулиць Горбачевського та Княгині Ольги - навпроти трамвайної зупинки «трійки». Нападники (загалом їх було п’ятеро) завдали журналісту кілька ударів кулаками в обличчя та голову, а також завдали удари ножем, порізавши у кількох місцях куртку, руку та пошкодивши лезом екран мобільного телефону, що був в нагрудній кишені.

За словами Віктора Корнієнка, відбивався від них він як міг. Того, що був з ножем, вдалося ударом кулака збити з ніг. Повезло ще й тому, що поруч проходили двоє молодих хлопців, вочевидь, студенти. На відміну від інших випадкових перехожих, водіїв авто, які проїжджали повз, вони не побоялися втрутися й відлякали нападників. Якби не вони, наслідки нападу були б набагато гірші.

- Заяву про скоєння злочину я подав в Франківський відділ поліції ГУНП у Львівській області. – розповідає Віктор Корнієнко. – І майже відразу почалися «чудеса». Виявилось, що кримінальне провадження щодо нападу на мене було відкрито за ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження). Це за обставини, що участь у ньому брало п’ятеро осіб, озброєних ножем, які під час нападу старалися нанести мені серйозні травми (що, до речі, зафіксовано на відеозаписі з дорожньої камери спостереження). Довелося звертатись в Львівську місцеву прокуратуру №3. Лишень після цього кримінальне провадження було перекваліфіковано на ч. 4 ст. 296 КК України (групове хуліганство із застосуванням холодної зброї).

- Однак перекваліфікація статті нічого не змінила, - продовжує Віктор Корнієнко. - В тому сенсі, що розслідувати справу належним чином ніхто не збирався. Найпереконливіше тому підтвердження – ухвали Франківського районного суду міста Львова, що наявні в реєстрі судових рішень та які були винесені за клопотаннями слідчого СВ Франківського відділу поліції Марії Шур (йдеться про слідчого, що розслідувує мою справу). Загалом таких судових рішень чотири, ухвалив їх слідчий суддя Василь Кузь.

Перша ухвала стосується клопотання слідчого про призначення судово-медичної експертизи щодо визначення ступеня тяжкості завданих мені тілесних ушкоджень. Слідчий суддя відмовив в задоволенні цього клопотання, дійшовши висновку, що воно неналежним чином оформлене та є формальним (що в ньому, зокрема, не зазначено відомостей про обставини кримінального правопорушення).

Після цього слідчий Марія Шур повторно подала до суду клопотання про призначення судово-медичної експертизи, на цей раз – оформлене належним чином. Слідчий суддя його задовольнив частково. У результаті судово-медичну експертизу я пройшов лише через чотири тижні після нападу, за цей час більшість синців на тілі та обличчі вже посходила.

Ще дві ухвали судді стосуться клопотань слідчого про одержання інформації, що перебуває у розпорядженні операторів мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар» та ПрАТ «ВФ Україна» (йдеться, зокрема, про отримання документів про вхідні та вихідні дзвінки з прив'язкою до місцевості із мобільного телефону одного із впізнаних мною нападника). Обидві ці ухвали – відмовні. Знову-таки через те, що клопотання не були належним чином підготовлені (зокрема, вони не відповідають нормам ст. 160 КПК України).

- Фактично піврічне розслідуваня справи звелось до взяття у мене як у потерпілого пояснень та до підготовки слідчим у березні кількох формальних клопотань, більшість з яких судом не були задоволені. – резюмує Віктор Корнієнко. – Водночас досі не знайдено жодного свідка, не кажучи вже про встановлення осіб нападників. Тобто розслідування не просунулося ні на йоту. Імовірніше за все, через службову недбалість або саботаж з боку правоохоронців.

До речі, останній раз в Франківському відділі поліції я побував кілька тижнів тому. Й звернув увагу на те, що до справи слідчим навіть не було долучено відеозапис з дорожньої камери спостереження, на якому зафіксовано більшу частину нападу. Підозрюю, що цей відеозапис правоохоронці навіть не переглядали і переглядати не збираються. Отож, друзі, прошу звернути увагу на це відео. Та дуже прошу відгукнутися свідків, буду вдячний за будь-яку інформацію. Телефонуйте : 096-724-71-04.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ