У філії Дитячої музичної школи №5 продовжують ремонтні роботи і обіцяють завершити їх до початку навчального року. Про це 1 серпня повідомили міському голові Львова Андрію Садовому під час огляду ремонтних робіт у приміщенні на вул. Героїв Крут, 27А, передає кореспондент Гал-інфо.
Під час виїзного брифінгу була присутня і директор департаменту розвитку Наталія Бунда, якій Андрій Садовий дав завдання: «З точки зору здорового глузду систематизуйте інформацію про потреби шкіл щодо музичних інструментах. Ми спробуємо зробити такий удар, щоб подібні питання вирішити якнайскоріше. Має бути достатня кількість музичних інструментів – це як конкретний продовольчий набір. Такі речі – аксіома».
Андрій Садовий додав, що саме забезпечення дітей музичними інструментами задля покращення умов навчання стане пріоритетом міської влади протягом найближчих трьох років: «Ми сьогодні домовились, що вже у вересні ми складемо відповідну програму, щоб вирішити проблему з нестачею інструментів».
Також Андрій Садовий дав доручення відповідним структурам облаштувати громадський простір довкола музичної школи. «Попрацюйте, обдумайте, як зробити тут красу. А ми заплануємо кошти для благоустрою цього простору, і виділимо або музичній школі, або загальноосвітній школі, що поруч розташована. По суті тут небагато роботи, та й сума має вийти невелика».
Під час огляду ремонту Андрій Садовий зазначив, що без благодійників дуже важко розвивати мистецтво. «Наприклад, тут ми маємо унікальний випадок – почесний громадянин міста Львова (1998 року) Роберт Готц. Він зі своїми друзями допомагає у ремонті музичної школи і вже багато чого зроблено. Проте звичайно, якщо б місто не вкладало і свої кошти, то допомоги мецената не вистачило би».
Також від працівників закладу постало питання щодо кількості та взагалі наявності спеціальних стільців для гри на фортепіано. Головна особливість таких меблів – їх висота регулюються під ріст кожного музиканта задля зручності гри на інструменті.
Діти Садового сидять на старому стільці, який крутиться
На що Андрій Садовий відповів так: "Мої діти грають на піаніно. То я, наприклад, собі до хати купив старий стілець. Ми його відреставрували, і він нормально крутиться. Навіщо мені новий. Мені і старого вистачить. На тому стільці ще всі переграють.
Тому на такі речі потрібно дивитись з точки зору здорового глузду. Це добре, якщо є хороший рояль, але стілець – це також важливо. Найперше, річ повинна бути функціональна".
У коментарі для Гал-інфо директор департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда розповіла про історію школи: «Приміщення філії ДШМ №5 колись було лікарнею. У вересні 1973 року тут була заснована дитяча музична школа на базі хорового товариства. Першим директором став Леськів Зенон Володимирович. Будівля була стара і вимагала ремонту.
У 1987 році школі було надано нове приміщення за адресою: вул. Хуторівка, 28. Сьогодні у школі навчається понад 500 учнів, а викладацький склад становить 65 чоловік. Приміщення на вул. Героїв Круг залишилося філією Дитячої школи №5 м. Львова, де навчається близько 130 учнів та працює 17 викладачів.
У 2000 році меценат Роберт Готц, будучи присутнім на концерті учнів філії, був зачарований талантами дітей та виявив бажання допомогти у проведенні ремонту приміщення, яке на цей час було в занедбаному стані. До цього часу Роберт Готц допомагав тільки медичним установам. Філія школи стала першим об’єктом культури. Тим самим започаткувала міжнародний розвиток культурних відносин між двома країнами».
На світлинах, які розміщенні на першому поверсі школи, збереглась згадка про те, у якому станні перебувала школа до початку ремонтних робіт.
Довідка.
У Львові функціонує 14 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (школи естетичного виховання), з яких 11 музичних та мистецьких шкіл, хореографічна школа, художня школа їм О. Новагівського. хорова школа «Дударик» ім. М. Кацалв, до навчається 4883 учні, працює 755 викладачів. Зокрема, за кошти меценате відновлюють філію Дитячої музичної школи №5. що на аул Героїв Круг. 27а.