Оголошений Мішелем Платіні перелік українських та польських міст, котрі прийматимуть «Євро-2012», став топ-подією останніх днів. Однак, що насправді криється за лаштунками рішення Комісії УЄФА? Чи можна вважати перемогою Львова, що 13 травня місто не втратило почесне право приймати гостей єврочемпіонату? Про це «Гал-info» з’ясовувало у розмові з почесним президентом ФК «Карпати» Петром Димінським.
– Петре Петровичу, Ви очікували, що Комісія УЄФА прийме саме таке рішення, зокрема, стосовно Львова?
Ви вважаєте, що після заяви Мішеля Платіні у Львові стовідсотково буде проводитись Євро? Так, тепер ми маємо визначені українські та польські міста, які можуть приймати матчі Євро. Але сьогодні комісія УЄФА оголосила політичне, а не прагматичне рішення. Стверджувати, що Євро-2012 відбуватиметься в Україні, можна буде лише за умови позитивного експертного висновку УЄФА, який стане відомий 30 листопада. От коли до нас приїдуть експерти УЄФА, котрі орієнтуються у будівництві, вивчать ситуацію і зроблять свої експертні висновки – тоді й можна буде говорити про щось конкретне.
– Тобто, на Вашу думку, «знаковим» для України та Львова стане все-таки рішення УЄФА 30 листопада?
- У лютому 2010 року відбудеться жеребкування відбіркового турніру Євро-2012, тож тоді остаточно стане відомо, які міста і які країни прийматимуть чемпіонат Європи. Тому владі вже зараз потрібно стрибнути вище голови, аби нарешті знайти кошти і розпочати реальну роботу, а не показувати макети і картинки. Звісно ж, постане проблема – а де взяти ці кошти?
Знаєте, вчора я розмовляв з поважним представником іноземного бізнесу. Я його спитав, як він вважає, чи є підстави для повернення в Україну іноземних інвесторів? Він мені відповів: «Я даю гарантію, що щонайменше до кінця року в Україну не прийде жоден серйозний інвестор».
Тому можу сказати, що єдиний інвестор, на якого можна розраховувати – українські люди, наші бізнесмени. Якби у Львові була створена Народна команда «Карпати», люди б отримали десятки тисяч робочих місць, могли б стати її акціонерами, вони б вкладали свої гроші, а не тримали їх «під матрацами». В бюджеті наповнення грошей немає взагалі, то що ми зробимо за бюджетні гроші?
– Ви можете спрогнозувати, чи до 30 листопада ми пройдемо випробування перед УЄФА? Адже вже стало відомо, що до цієї дати усім чотирьом українським містам – Львову, Києву, Донецьку та Харкову – УЄФА дала термін на усунення недоліків у будівництві стадіонів та іншої інфраструктури для проведення Євро-2012.
Я б дуже хотів, щоб і у Львові, і в інших містах України пройшли матчі чемпіонату Європи. Тому що це б суттєво пришвидшило розвиток українського футболу. У футбол, а саме у футбольний клуб «Карпати» вже понад 8 років я вкладав і вкладаю дуже великі гроші… Я міг би їх потратити на дітей, а я вкладаю у футбол. Але ж створення у Львові Народної команди «Карпати» та розвиток інфраструктури довкола неї за рахунок залучених інвестицій дадуть місту десятки тисяч робочих місць, дозволять наповнювати місцевий бюджет, отримувати прибутки, і, що найголовніше, дадуть можливість досягати найвищих спортивних результатів.
30 листопада Комісія УЄФА буде робити висновки у першу чергу по Львову. Будуть дивитися, чи Львів встигне ліквідувати всі недоліки. Тому,найперше я б звернувся за допомогою до бізнесменів Львівщини, на законодавчому рівні оголосив про пільги для міст, котрі займаються підготовкою для проведення матчів чемпіонату Європи.
Я все-таки маю надію, що до листопада ми зможемо вирішити усі питання. Я немало зробив для цього регіону, і мені буде дуже прикро, якщо ми не скористаємося почесним шансом прийняти у себе «Євро-2012».
Віктор Павлик.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ