Слухай онлайн
Економіка

У Львівській ОДА констатували провал промисловості, АПК й інвестицій

У Львівській області, фактично, провалили виконання програми соціально-економічного розвитку на 2013 рік. Про це йшлося 20 січня на засіданні Колегії Львівської ОДА. Перший заступник голови ОДА Олексій Сторчило у своїй доповіді зазначив, що поставлені програмою завдання торік виконані не були, за соціально-економічними показниками Львівська область посідає 24 місце в Україні.

Він, зокрема, повідомив, що у промисловості області при завданні росту виробництва на 3,7% виконання склало 1,1%. Відтак, промисловість області недопрацювала на понад мільярд гривень.

Перший заступник зауважив, що рівень виробництва у традиційно прибутковій для Львівщини харчовій промисловості залишився таким же, як у 2012 році. При цьому значно скоротили виробництво Лікеро-горілчаний завод, Перша приватна броварня, завод «Гетьман» і Львівська пивоварня.

«На підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів зростання випуску продукції не відбулося, а залишилося на рівні попереднього року. Ця галузь у переробній промисловості є визначальною, оскільки її частка становить 33% від загального обсягу реалізації. Тому ця галузь вплинула на показники у промисловості загалом», – підкреслив Сторчило.

Олексій Сторчило також повідомив, що торік на Львівщині не забезпечили намічених Програмою обсягів виробництва продукції (при плані  3,7%, фактично 0,5%). Зокрема, «Дрогобицький машинобудівний завод», «Дрогобицький завод автомобільних кранів» та “ЛАЗ”  працювали не стабільно, а іноді із зупинками виробництва.

Перший заступник голови ОДА додав, що не забезпечено виконання завдання і підприємствами з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності (зниження на 0,6%). Поряд з тим, зниження обсягів виробництва відбулося у хімічній галузі (-9,0%), гумових і пластмасових виробах (-7,8%), металургійному виробництві (-3,2%). Знизили обсяги виробництва і вугільна галузь (-23,3%) та електроенергетика (-4,5%).

Аналізуючи роботу промислового комплексу, Олексій Сторчило наголосив, що поряд із складними умовами виробництва самих підприємств (звуження ринків збуту, зриви укладених контрактів на поставки продукції, фінансову нестабільність), недостатньо надавалось всебічне сприяння і допомога у проведенні менеджменту та маркетингової діяльності підприємств і органами державної влади.

Втім, найбільше уваги під час доповіді першого заступника приділили сільському господарству, за темпами розвитку якого Львівська область посіла 15-16 місце в Україні.

Як зазначив Олексій Сторчило, в області спостерігається падіння поголів’я худоби, значне зниження рослинності, орні землі використовуються нераціонально.

Голова Львівської ОДА Олег Сало перервав доповідь і зажав пояснень у заступника директора департаменту АПР Романа Верещинського. Той намагався пояснити падіння рослинності низьким врожаєм картоплі, який спричинили погодні умови і цінова ситуація на ринку.

«Чому в Тернопільській та Івано-Франківській області краща ситуація? У них що, погода інша була?», – обурювався Сало.

Він доручив профільному заступнику Мирославові Богірі проконтролювати ситуацію і з’ясувати, чим займаються керівники профільних підрозділів.

Зауважимо, що попри провальну ситуацію в АПК Микола Довба, який керував Департаментом агропромислового розвитку, не лише не покараний, а й отримав своєрідне підвищення: віднедавна він очолив департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості ЛОДА. То ж тепер відповідатиме не лише за аграрний сектор, а й за всю економіку області.

Зазнала краху й інвестиційна політика Львівської області. У 2013 році на Львівщину було залучено 90 млн доларів США прямих іноземних інвестицій, в тому числі у промисловість понад 40% від їх загального обсягу. Порівнянні з попереднім роком інвестиції зменшилися в 3,5 раза  (у 2012 році залучено 314,3 млн дол.США, в у 2013 році – 90 млн. дол. США). Зокрема, недостатньо залучали іноземні інвестиції у Мостиському та Яворівському районах.

 «Незначні обсяги іноземних інвестицій на одного жителя у Бродівському (13,6 дол.США,  по області - 661,1 дол.США), Дрогобицькому (46,6дол.США), Мостиському (25,5 дол.США), Самбірському (5,6 млн. дол.США) районах, Золочівському районі (34,5 дол. США), Старосамбірському районі (0,5 дол. США), Турківському  районі (1,2 дол. США)», – відзначив О. Сторчило.

Зауваження голови Львівської ОДА викликали і темпи приросту будівництва. Відтак, він поставив питання про доцільність тримати у відповідному департаменті 35 працівників, можливо, краще скоротити до 10.

Сторчило також у своїй доповіді зазначив, що торік середня заробітна плата в області становила 2 912 грн, що є в межах планового завдання. При цьому, зазначив він, заборгованість із зарплат знизилася на 10 млн грн і зараз становить близько 48 млн грн. 

Фото - izvestia.kharkov.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ