Слухай онлайн
Cуспільство

"Відчуваю, що це моє!" Чому молодь обирає саме Нацгвардію?

Слобожанські, сумські та маріупольські гвардійці отримали нових побратимів. У військових частинах Східного оперативно-територіального об’єднання та у Навчальному центрі Нацгвардії присягнули призовники з усіх регіонів України.
Нацгвардія України

Віталію Базаю 21 рік. За його плечима навчання у Полтавському університеті за фахом фінанси та банківська справа. Проте, за короткий час зборів молодого поповнення, він зрозумів, що тепер мріє про офіцерські погони:

«Під час служби у 5 Слобожанській бригаді я збагнув, що хочу вступити до Академії НГУ та отримати військові підготовку відповідного рівня, щоб потім стати командиром. Я хочу навчати інших солдатів, захищати Батьківщину, бути в усьому прикладом. Відчуваю, що це моє!», – розповів строковець Віталій Базай. Сьогодні, крім нього до лав 5 Слобожанської бригади приєдналися ще 14 військовослужбовців. З них – 2 дівчини.

Для хлопців – рукостискання, для дівчат квіти. Сьогоднішня присяга особлива для усіх–гвардійців, їх рідних та близьких. Тут і сльози радості, і щирі посмішки гордості. Словом, емоцій під час ритуалу військової присяги ніхто не шкодував, і це на все життя закарбується в пам'яті 18 призовниківСумського батальйону.Частина з них – строковці, частина – контрактники.

«За спеціальністю я кухар і люблю свою професію», – розповідає Тимур Шахмірзаєв. – «Але у моїй родині є військові. Мій тато служив у повітряно–десантних військах. І з часом я теж захотів стати військовим. Чесно кажучи не хочу бути просто солдатом. Плани на майбутнє – дослужитися до офіцерського звання».

Поряд у строю - Катерина Васильченко. Прийшла на контракт, свідомо пов'язавши,щонайменше,три роки свого життя із Нацгвардією. Переконує: за місяць навчального збору не відчула жодних надмірних складнощів, хоча й жодних поступок не мала.

«В першу чергу я – солдат, а вже потім жінка. Хоча зізнаюся – відчуваю певний спокій, постійно перебуваючи в оточенні таких чоловіків. Гвардійкою вирішила стати абсолютно свідомо, і не шкодую про свій вибір. Цей вибір розділяє і мій син, правда йому лише п'ять років, але мама у військовій формі йому дуже подобається», – розповідає Катерина Васильченко. 

«Я спочатку була проти її рішення. Але моя категоричність зникала щоденно і врешті я погодилася з її рішенням. Сьогодні дивлюся на свою доньку і розумію - вона зробила правильний вибір, я пишаюся нею і розумію, що вчинила правильно, коли не стала на заваді її починання», – говорить мати гвардійки Надія Шкурат.

У Маріуполі гвардійці також склали військову присягу. Першим поповнення привітав начальник Східного територіального управління НГУ.

«Ви стали повноправними учасниками величезної структури, яка покликана захистити честь і незалежність України. Військова присяга – це обітниця справжнього захисника своєму народу. Бажаю вам мудрості, терпіння, військової дисципліни», – каже полковник Олег Сахон

Маріупольських гвардійців благословив на чесне та самовіддане служіння протоієрей Любомир:«Молитва завжди була на устах наших воїнів. Нехай покров Божої матері стелиться над вашими головами, а Святий дух ніколи не залишає Вас».

У день прийняття військової присяги в Маріупольській бригадібув проведений також День відкритих дверей. Гості та рідні військовослужбовців отримали змогу побачити в яких умовах служать гвардійці, оглянути зразки зброї, спеціальних засобів та новітньої техніки, яка використовуються під час виконання службово-бойових завдань в районі проведення ООС.

Тоді ж на площі Незалежності Золочева, де знаходиться підготовчий центр гвардії,  присягнули на вірність українському народові 27 відважних юнаків.

«Хочу сказати від усіх, хто тут стоїть і готовий боронити свою країну. Ми дякуємо командуванню та особовому складу Навчального центру, за знання та досвід, які ми тут отримали, бо розуміємо, що це допоможе нам у подальшій службі і переконаний - ми вас не підведемо!» - звернувся до присутніх солдат Олександр Примаченко.

Також для ще одного молодого солдата Станіслава Кутюка та його коханої Зоряни цей день запам’ятається ще й тим, що під час заходу хлопець освідчився і почув у відповідь заповітне «так».

За матеріалами військових частин Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ та Навчально центру НГУ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");