Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

28 квітня - Вербна неділя

Сьогоднгі ми відзначатимемо одне з дванадцяти найбільших свят – Вхід Господній в Єрусалим.

Вхід Господній в Єрусалим - євангельська подію, коли Господь входив у Єрусалим, а люди прославляли Його, тримаючи в руках пальмове віття. В давнину зелене віття і, зокрема, листя пальм було символом перемоги, так зустрічали правителів після переможної битви, а також нагороджували тих, хто здійснив героїчний подвиг. 

Багатьма мовами світу свято Входу Господнього в Єрусалим називається ще Пальмовою неділею, а також Неділею Ваїй, що з грецької означає листя пальми. У нас популярна назва цього свята – Вербна, або Квітна неділя. Бо замість листя екзотичної для нашого регіону пальми люди освячують гілочки верби, яка зазвичай квітне в цей час. Освячення зеленого віття – це символ перемоги Христа над смертю, прославлення тієї великої добровільної жертви, яку Він звершив заради нашого спасіння.

Це свято завершує піст святої Чотиридесятниці й одночасно розпочинає суворий піст Страсного тижня. Вхід Господній в Єрусалим – це свято радості, але водночас воно розпочинає і Страсну седмицю – особливий період, який нагадує про найбільш важливі події у справі нашого спасіння. Пройдімо ж цей час зі смиренням та співпереживанням, щоби вже за тиждень з чистим серцем та душею розділити з ближніми світлу радість Христового Воскресіння!  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ