Слухай онлайн
Культура

3 грудня в прокат виходить документальна стрічка "ЮКІ"/UKE - історія перемог вільних українців

03 грудня у кінотеатральний прокат виходить документальна стрічка Володимира Мули "ЮКІ"/UKE, що розкаже історії видатних зірок українського походження, які формували найвідомішу хокейну лігу світу — NHL. Про це повідомили у пресслужбі Держкіно, за підтримки якого створено фільм.

Ukrainians або коротко UKE — саме так у Північній Америці називають вихідців із України. Їхні історії викликають захват та мотивують! Через відчай і біль до успіху, через свободу і жагу перемагати до тріумфу — їхні імена назавжди вписано в історію найвідомішої хокейної ліги NHL. Іван Грецький, Орест Кіндрачук, Ерік Нестеренко, Іван Буцик, Руслан Федотенко та багато інших, що у різні епохи здобували світову славу за океаном.

За словами режисера та продюсера фільму Володимира Мули, в основі стрічки — виняткове дослідження творчої команди проєкту:

"Як з’ясувалося, на кільцях Кубка Стенлі — головного трофею ліги світу NHL — масово зафіксовані прізвища українських гравців. Саме наші співвітчизники стояли біля витоків зародження хокейного турніру ще на початку його становлення та розвитку за океаном. Їхній внесок в історію хокейних клубів, честь яких вони захищали, надихнув на подальші звершення мільйони людей у Канаді та США. І кожному з них вдалося зберегти у душі шматочок далекої, але рідної серцю України", - розповів режисер Володимир Мула.

Неймовірні розповіді легенд NHL, чий приклад надихає світ: настав час пишатися ними і на їхній рідній землі. З 3 грудня у кінотеатрах України: "ЮКІ" — реальні історії перемог вільних українців!

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ