Слухай онлайн
Культура

Alyona alyona отримала європейську музичну премію

Вчора ввечері українська реперка отримала подвійну перемогу. Вона не лише стала лауреаткою премії Європейського Союзу у сфері популярної музики Music Moves Europe Talent Awards 2021, але й отримала найбільше голосів публіки у додатковій номінації Public Choice Award.

Премія Мusic Moves Europe Talent Awards (MMETA) співфінансується програмою ЄС «Креативна Європа» і відзначає нових артистів, які презентують сьогоднішнє і майбутнє звучання Європи.

Церемонія нагородження відбулася ввечері 15 січня в онлайн-форматі на найпрестижнішому європейському шоукейс-фестивалі Eurosonic Noorderslag (ESNS). Її ведучою стала британська співачка Melanie C, колишня учасниця гурту Spice Girls. Згідно з рішенням експертного журі, яке складається з представників Spotify, BBC Radio 1, Estragon Club і Melt!, разом з alyona alyona премію отримали ще 7 нових європейських артистів: Inhaler (ie), Julia Bardo (it), Lous and the Yakuza (be), Melenas (es), Rimon (nl), Sassy 009 (no) і Vildá (fi). 

Усі лауреати отримали нагороди у розмірі 10 000 євро, а також пакет підтримки для розвитку кар’єри від партнерів премії. А alyona alyona, як лауреатка номінації Public Choice Award, була нагороджена додатковими 5 000 євро і отримала запрошення зняти лайв-сесію у студії Deezer у Парижі. Цю нагороду українській виконавиці вручала Марія Габріель, комісар ЄС з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді. 

Щорічна премія ЄС Music Moves Europe Talent Awards, що співфінансується програмою «Креативна Європа», покликана пришвидшити міжнародну кар'єру нових європейських артистів. Вона відзначає музикантів, які презентують сьогоднішнє і майбутнє звучання Європи. Цьогоріч вона відбулася втретє. У порівнянні з англо-американською музикою, загальний відсоток музики, що походить з континентальної Європи, відносно невеликий. Саме з метою привернення додаткової уваги до талантів з усього континенту і була створена ця відзнака. Серед її попередніх переможців були Rosalía, Meduza, Bishop Briggs, girl in red і Pale Waves.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ