Слухай онлайн
Cуспільство

Андрій Котельник відстояв титул чемпіона світу

У суботу, 7-го лютого, в німецькому місті Росток чинний чемпіон світу серед професіоналів за версією WBA у молодшій напівсередній ваговій категорії львів’янин Андрій Котельник вдруге захистив свій титул у бою з офіційним претендентом WBA Маркосом Рене Майданою з Аргентини.
У дуже важкому бою проти претендента Маркоса Рене Майдани український чемпіон світу за версією WBA у першій напівсередній вазі відстояв свій титул. Перемога над аргентинським панчером далася Котельнику лише перевагою у один бал у розділеному рішенні суддів – 115:113, 113:115, 114:113.
Перед боєм букмекери і фахівці віддавали перевагу саме нашому чемпіону світу, відзначаючи, що, з одного боку, Котельник має величезний досвід тривалих боїв та володіє чудовою технікою, швидкістю, захистом та і просто вміє тримати удар, а з іншого - йому протистоятиме боксер, що жодного разу не бився довше восьми раундів.
На користь Майдани говорила статистика, згідно з якою аргентинець не програв жодного бою з 25 своїх поєдинків у професійному ринзі, причому 24 завершивши нокаутом. Проте не з того «тіста» зліплений український боксер, щоб запросто віддавати титул.
З перших миттєвостей бою у німецькому Ростоці Майдана одразу кинувся у потужні атаки, викидаючи неймовірну кількість ударів жорсткими серіями. Але Андрій доволі спокійно приймав більшість ударів на корпус або у блок, мало працюючи ногами. За перший раунд українець провів один удар назустріч та додав лівою збоку, але й удари аргентинця не потрапляли у ціль.
Другий та третій раунди Майдана продовжував просто таки молотити у захист Котельника, не приділяючи особливої уваги своєму захисту та вкладаючи в удари багато сили. Наш земляк натомість став активніше контратакувати, провівши пару відчутних лівих бокових та одну вдалу серію. Щоправда і претендент відзначився одним влучним і дуже відчутним аперкотом.
Наступну трихвилинку Котельник розпочав із вдалої роботи джебом, до якого підключав лівий боковий, Майдана же поводився значно спокійніше, явно беручи паузу. П'ятий раунд розпочався із сильних серій аргентинського боксера, який вдало змінював поверхи атак і таки зміг провести один потужний правий боковий. Почали відчуватися більші перерви між агресивними атаками Майдани, а Андрій без нервів набирав очки як влучними одиночними пострілами, так і серіями. Котельник потряс суперника аперкотом та вкотре лівим боковим.
З шостого по восьмий раунди Майдану, здавалося, вже зовсім полишають сили, а Котельнику вдається усе більше – постійні ліві та праві назустріч, завжди влучний лівий боковий, ліві аперкоти. Аргентинець програв усі три раунди та нарешті згадав, що варто підняти руки. А український боєць набагато краще став рухатися ногами.
Проте у дев'ятому раунді Майдана нагадав, чому саме його називають нокаутером. Почавши дуже обережно, Маркос ближче до середини раунду вибухнув потужною серією, один з руйнівних ударів якої Котельник пропустив, і, здавалося, міг «поплисти». До честі Андрія, він відновився ще протягом раунду та встиг провести непогану серію у відповідь і в такий спосіб виграти кінцівку раунду. Щоправда після того удару в дев’ятому раунді у Андрія відкрилася кровотеча з носу, і в подальшому кожну хвилинну перерву лікарі намагалися зупинити кров.
Десятий раунд видався практично рівним із невеликою перевагою нашого боксера, який вдало комбінував на тлі менш активного Майдани. Галичанин провів непогану двійку, правий назустріч та лівий боковий, але продовжував приймати удари аргентинця у тулуб та блок.
Одинадцятий раунд пройшов у суцільній штовханині обох боксерів, які явно берегли сили на кінцівку поєдинку. А от у останній трихвилинці Майдана, який всупереч усім прогнозам зберіг більше сил, міг просто таки змести українця. Андрій перші дві хвилини раунду «глухо» прийняв величезну кількість ударів, лише відштовхуючи суперника передньою рукою. В останню хвилину бою українець зумів зібратися із силами та відповісти на серії аргентинця двома правими назустріч та двійкою. Останні секунди бою суперники провели у розміні.

Андрій КОТЕЛЬНИК:
- Я радий, що провів другий успішний захист титулу. Я вважаю вердикт суддів справедливим, тому що бій був дуже рівним. Майдана буде успішним боксером. Він молодий і талановитий. Одного разу він стане чемпіоном світу. Я вдячний своєму тренерові за те, що він дуже добре підготував мене до цього бою. Тепер я сподіваюся одержати можливість провести двобій у США.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ