Слухай онлайн
Історія

Археологи показали, як виглядало заглиблене слов’янське житло ІХ-Х ст.

"Історико-культурний заповідник "Давній Пліснеськ" на своїй сторінці у Facebook показав реконструкцію заглибленого слов’янського житла ІХ-Х ст.
Фото: Історико-культурний заповідник "Давній Пліснеськ"

"Чи ви колись думали про те, який вигляд мала оселя наших предків багато століть тому? У ІХ-Х століттях заглиблене слов’янське житло, хоч і не було архітектурним шедевром, але вже мало своє раціональне планування. Це була споруда підквадратної форми, розмірами 2,8×2,8 м та 3,2×3,2 м, двосхилий дах якої покривали очеретом або соломою. Тоді ще стелі не було. Для того, аби з житла “не втікало” тепло, його наземну частину оточували валикоподібним насипом землі.

Однак,читаючи подібні описи, важко уявити екстер’єр подібного помешкання. За сприяння програми Створюємо інноваційний культурний продукт - програма УКФ, ми проаналізували матеріали археологічних розкопок з Пліснеська й у кооперації з етнологами, архітекторами та IT-спеціалістами змоделювали вигляд такого житла", - сказано у повідомленні.

Slavic housing IX-X c. by Ancient Plisnesk on Sketchfab

Археологи анонсують також реконструкцію жител інших типів та періодів, виробничих та господарських споруд, а також оборонних ліній та культових споруд. 

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, "Історико-культурний парк "Древній Звенигород" показав дві реконструкції давнього княжого міста.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ