Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Війна з Росією

Багатодітна лучанка допомагає бійцям як капеланка

Лучанка Катерина Семенюк – виховує п’ятьох дітей, із яких двоє – прийомні
Фото з сайту Суспільне

Лучанка Катерина Семенюк – виховує п’ятьох дітей, із яких двоє – прийомні. Водночас активно волонтерить та їздить на фронт як капеланка.

Про це повідомляє Суспільне.

Найменшого сина Луку жінка народила 24 лютого 2022 року в укритті. Одразу після пологів почала з ним волонтерити в одному з центрів допомоги у Луцьку, що діє при церкві "Асамблея Бога". Також разом з волонтерами жінка їздить на передову, як капеланка.

Волонтерський центр працює з перших днів повномасштабної війни. Катерина Семенюк виконує тут функцію координаторки центру. Волонтери надають допомогу цивільним, переселенцям та військовим. Сім'ї військових – для нас в пріоритеті, – говорить волонтерка.

Цього разу у центрі розбирають чергову, 21-тонну волонтерську допомогу зі Швеції. В цьому вантажі очікують на генератори, вогнегасники, одяг, їжу, медикаменти і таку важлива річ, як сухожар для обробки хірургічних інструментів, – говорить волонтерка Ірина Юзефко.

Жінка у волонтерському штабі відповідає за пошук благодійної допомоги з-за кордону. Каже: складає списки необхідного і цю інформацію подаю людям, які допомагають українцям з-за кордону.

У волонтерському центрі працюють і місцеві, і вимушено переселенці українці.

Катерина Семенюк торік восени долучилася до корпусу військових капеланів. Нині поєднує цю справу з волонтерством. Розповідає, що під час поїздок на схід працює з військовими, з цивільним населенням, яке постраждало від війни та людьми, які повернулися з російського полону та зазнали тортур. Жінка-капеланка каже: є такі люди, які відкриваються під час спілкування лише жінкам.

«Я наприклад – протестантка, є багато конфесій, які приймають це. Я не всі дії виконую, поховання, наприклад — ні, а є функції, які може виконати тільки жінка капелан, не чоловік», – розповідає Катерина Семенюк.

Зі слів Катерини Семенюк, наступного тижня вона разом з командою збирається в чергову поїздку. Каже: усього за час діяльності в центрі роздали орієнтовно тисячу тонн допомоги.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ