Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Берлін безоплатно передасть Львову 12 вживаних робочих трамваїв

Берлінська транспортна компанія готова безоплатно передати Львову 12 вживаних робочих трамваїв КТ4D та запчастини до них. Львів має оплатити транспортування, розмитнення та переобладнання вагонів під ширину львівської колії. Про це розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.
Фото: Володимир Караїм

 «Такі трамваї у Львові. Ще у 2018 році місто придбало у Берліні 30 вживаних трамваїв КТ4D. Вони себе досить добре зарекомендували, зокрема, у них є модернізована система керування та живлення. А це дозволяє досить суттєво економити електроенергію.

А тепер 12 трамваїв ми отримуємо на безоплатній основі. Але місто повинно понести витрати на доставку, розмитнення та переобладнання вагонів. За попередніми підрахунками, йдеться про суму понад 24 млн грн.

Зокрема, щодо доставки, то ЛКП «Львівелектротранс» уже оголосило відповідну закупівлю. Тож охочі можуть подаватися та брати участь у тендері. За результатами закупівлі будемо мати точну суму за доставку цих трамваїв до Львова. Також є необхідність сплати митних платежів. І потрібно переобладнати візки з широкої на вузьку колію», - пояснив Олег Забарило.

Посадовець додав, що усі трамваї місто мало б отримати навесні – з середини квітня до кінця травня.

Як уточнили у ЛКП «Львівелектротранс», перші трамваї можуть виїхати на лінії наприкінці травня – на початку червня цього року. Планується, що вони курсуватимуть на маршрутах №3 та №6.

Нагадаємо, у другому півріччі цього року Львів також безкоштовно отримає 11 вживаних робочих трамваїв з Берна. Тут доставка вагонів здійснюватиметься коштом швейцарської сторони.

До слова, у 2022 році Львів скеровував запити до європейських міст щодо можливості передачі Львову вживаних трамваїв на безоплатній основі.
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ