Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Війна з Росією

бункерний путін, каддафі, ко: кого розшукував Міжнародний суд

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора володимира путіна у п'ятницю, 17 березня. Відтак він приєднався до списку президентів, які здійснили злочини проти людства.

Ілюстрація: Midjourney Bot

Про це повідомляє УНІАН та Центр стратегічних комунікацій.

"Бункерний путін дуже хотів увійти в історію, як «збирач земель», але тепер він туди увійде як повноправний член «хорошої компанії» негідників, вбивць і кіднеперів", — зазначають у центрі.

Як пише УНІАН, першим ордер на арешт з боку МКС отримав президент Судану Омар аль-Башир у 2008 році. Тоді його звинуватили в організації геноциду, пов'язаного з конфліктом в Дарфурі (міжетнічний конфлікт в рамках якого влада Судану та арабської міліції "Джанджавід", згідно з висновком ООН, здійснювали політику геноциду щодо місцевого населення). Однак звинувачення аль-Башира не заважало йому "правити" Суданом ще 11 років — його режим вдалося повалити лише у 2019 році під час військового перевороту. У цьому ж році його заарештували, проте для звершення правосуддя міжнародному суду не видали. 

Другим "героєм" став лідер Лівії Муаммар Каддафі. Ордер на його арешт був виданий у 2011 році у зв'язку з вчиненням численних злочинів проти людяності. Зокрема, в ході операцій з придушення масових акцій протесту всередині країни Каддафі віддавав накази живцем розстрілювати незгодних демонстрантів. На жаль, Міжнародного суду в Гаазі політик також уникнув — його вбили повстанці. 

Президент Кот-д'Івуару Лоран Гбагбо у 2011 році також отримав ордер на арешт в Гаазі. Він звинувачувався в злочинах проти людяності, скоєних в спробі зберегти владу після програшу на виборах.  Після своєї "політичної" поразки Гбагбо сховався в бункері, але після штурму був заарештований та доставлений до Гааги. У 2019-му році його виправдали. 

Також в злочинах проти людства звинувачення отримали ще два африканські правителі.

На цей час в системі міжнародного кримінального правосуддя МКС також існують спеціальні військові трибунали. За історію існування системи їх було вісім.

Зараз Гага веде два міжнародних трибунали: по Руанді та колишній Югославії. 

В останньому процесі головним фігурантом проходив колишній президент Югославії Слободан Мілошевич. Однак МКС не встиг винести йому підсумковий вирок, оскільки Мілошевич помер прямо у в'язниці в Гаазі.

Нагадаємо, у п'ятницю, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд Гааги видав ордери на арешт президента росії путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Вони звинувачуються в причетності до депортації українських дітей. 

Це означає, що тепер російському диктатору та його "поплічниці" фактично заборонено в'їзд до 123 країни-учасниць римського статуту. На їх територіях місцеві правоохоронні органи будуть зобов'язані взяти під арешт путіна та Львову-Бєлову відповідно до ордера Гааги. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ