В Україні продовжують скорочуватися посівні площі під ріпаком, основною сировиною для виробництва біодизеля. У порівнянні з минулим роком цей показник зменшився з 703 тис. га до 633 тис. га. Головна причина — низькі ціни на нафту і, як наслідок, зниження попиту на сировину для біопалива в світі, пише landlord.ua.
Крім того негативним фактором є несприятливі погодні умови. Суха осінь, ранні заморозки і малосніжна зима привели, за даними експертів, до загибелі майже 40% первинних посівів ріпаку. В результаті, за прогнозами аналітиків, валовий збір цієї культури цієї осені очікується на рівні 1,31 млн тонн (при врожайності озимого ріпаку — 21,8 ц/га, ярого — 17 ц/га). Це практично на чверть менше порівняно з показником минулого сезону.
Істотне зниження врожаю може негативно вплинути на обсяги внутрішньої переробки та експорту ріпакової олії, спровокувавши дефіцит сировини. Особливо якщо попит на ріпак всередині країни продовжить зростати. А необхідно відзначити, що даний напрямок дуже перспективний.
Виробництво ріпакової олії в Україні за останні 5 років збільшилося в 30 разів — з 5 тис. до 150 тис. тонн. Всю продукцію виробники експортують в ЄС, Індію, Китай. І, судячи з того, що на найближчий час в планах найбільших гравців цього ринку будівництво нових потужностей, згортати виробництво вони не збираються.