На чемпіонаті світу у норвезькому Холменколлені надії українських вболівальників знову будуть пов'язані з жіночою командою, яка претендує на медалі майже в усіх видах програми, - ESPRESO.TV
Естафета 4х6 км
Жіноча збірна України вже давно привчила своїх прихильників до медалей у естафеті 4х6 км. Найвагомішу зі своїх перемог наші біатлоністки здобули у 2014 році у Сочі, де стали олімпійськими чемпіонками.
На нинішньому чемпіонаті світу із "золотого" олімпійського складу буде відсутня лише Віта Семеренко, яка вже другий рік поспіль лікується після травми спини та планує відновити активні виступи лише у сезоні 2016/2017.
Зате повернулася у біатлон Олена Підгрушна, у якої лижні справи пішли набагато краще, ніж у кріслі заступниці міністра молоді та спорту. Разом з подругами по збірній капітан нашої команди цього року тричі підіймалася на п'єдестал пошани Кубку світу у естафетних гонках.
Спочатку збірна України 13 грудня минулого року виграла "бронзу" у австрійському Хохфільцені. Потім 17 січня здобула перемогу у німецькому Рупольдингу. І нарешті - забрала "срібло" у американському Преск-Айлі.
Слід відзначити, що вигравали нагороди українки, виступаючи різним складом. Крім того, тренери експериментували із розстановкою спортсменок по етапах.
"Золотою" виявилася комбінація Ірина Варвинець – Юлія Джима – Валя Семеренко – Олена Підгрушна. "Срібло" українки здобули без Семеренко, яку замінила Наталія Бурдига. Інша натуралізована росіянка – Ольга Абрамова – допомогла виграти "бронзу".
Остання на чемпіонат світу не поїхала, оскільки була відсторонена Міжнародним союзом біатлоністів (IBU) від змагань за вживання заборонених препаратів.
До того ж Абрамова провалила естафету на етапі Кубка світу у італійському Антхольці, коли українки фінішували лише дев'ятими, тож у склад вона навряд би потрапила, не попадись навіть на допінгу.
Завдяки трьом здобутим медалям, збірна України очолює загальний залік Кубка світу у естафетних гонках. Крім нашої команди, естафету цього сезону також вигравали італійки, француженки та чешки. Всі вони, а також чинні чемпіонки світу – німкені, будуть серед головних конкуренток українок у боротьбі за медалі.
Враховуючи результати збірної України у цьому сезоні її шанси повернутися у призери чемпіонату світу вельми високі. Тим паче, що нашій команді слід брати реванш. Минулого року на першості планети у фінському Контіолахті олімпійські чемпіонки фінішували лише шостими. Щоправда тоді у складі команди була відсутня не лише Віта Семеренко, але й Олена Підгрушна.
Спринт на 7,5 км
Підгрушна цього сезону відзначилася не лише ефектним естафетним фінішем у Рупольдингу, коли вона на останніх метрах дистанції вирвала перемогу у німкені Лаури Дальмайєр. Лідер збірної відмінно виступала і в особистих гонках, завдяки чому йде на високій сьомій позиції у загальному заліку Кубку світу.
Найбільшого успіху Підгрушна досягла у канадському Кенморі, де виграла спринт та здобула свою першу в кар'єрі особисту перемогу на етапах Кубку світу. Раніше у активі українки було лише "золото" чемпіонату світу-2013 у чеському Нове-Место, також на дистанції 7,5 км.
Також цього сезону Підгрушна у спринті вигравала бронзу у шведському Естерсунді, тож вона буде серед головних претенденток на медаль у Холменколлені.
Фаворитками гонки на 7,5 км є лідерка загального кубкового заліку чешка Габріела Соукалова та німкеня Франциска Хільдебранд, які цього сезону тріумфували у цій дисципліні по два рази. За нагородами до Норвегії приїхали чинна чемпіонка світу у спринті француженка Марі Дорен-Абер та росіянка Ольга Подчуфарова, які вигравали гонку на 7,5 км на етапах Кубку світу.
Також не варто забувати, що за підсумками спринту проводиться гонка переслідування. Тому біатлоністи, які відзначилися на дистанції 7,5 км боротимуться за медалі й на дистанції 10 км.
Індивідуальна гонка на 15 км
Від Олени Підгрушної варто очікувати успіхів й у індивідуальній гонці. Саме на дистанції 15 км відбулося блискуче повернення олімпійської чемпіонки у великий біатлон на початку грудня у Естерсунді. Українка у першій же гонці після річної перерви у кар'єрі здобула бронзову нагороду.
Фавориткою на класичній дистанції буде італійка Доротея Вірер, яка виграла обидві "індивідуалки" сезону. З нею, вірогідно, посперечаються Дорен Абер та фінка Кайса Макяряйнен, яким у цих гонках діставалося "срібло" та Соукалова, яка вигравала "бронзу".
Не варто забувати й про чинну чемпіонку світу – росіянка Катерину Юрлову, яка багатьох здивувала своєю перемогою рік назад у Контіолахті та спробує відстояти титул. Ця біатлоністка перебуває у відмінній формі і виграла на етапі у Антхольці в іншій дисципліні – гонці переслідування.
Мас-старт на 12,5 км
А от Валя Семеренко відстоюватиме титул у мас-старті. Вигравши минулого року гонку на 12,5 км вона стала третьою в історії України чемпіонкою світу після Олени Зубрилової та Олени Підгрушної.
Семеренко цього сезону вище дев'ятого місця у особистих гонках не піднімалася. Але це можна пояснити тим, що українка пропустила частину передсезонної підготовки та довго набирала форму.
У якому стані підійшла одна з лідерок збірної до чемпіонату світу спрогнозувати складно. Семеренко ще потрібно відібратися у гонку з мас-стартом, у якій участь візьмуть лише 30 кращих біатлоністок світу.
Нинішнього ж сезону на етапах Кубку світу мас-старт вигравали Габріела Соукалова, Лаура Дальмайєр, Кайса Макяряйнен та Доротея Вірер.
Індивідуальна гонка на 20 км
У чоловічих змаганнях медальні претензії збірної України набагато скромніші, ніж у жіночих. Цього сезону наша команда не здобула жодної нагороди Кубка світу. Найвищим виявилася четверта позиція Дмитра Підручного у гонці з масовим стартом у Рупольдингу.
Втім, минулий сезон був успішним для іншого нашого біатлоніста – Сергія Семенова, який став переможцем загального заліку Кубку світу у індивідуальних гонках та першим в історії з українців здобув "Малий кришталевий глобус".
Він дістався Семенову завдяки виграним срібній та бронзовій нагородам. А от на чемпіонаті світу-2015 українець фінішував лише п'ятим.
Нинішнього сезону Семенов вище 10 місця у гонці на 20 км не піднімався. Але якщо він продемонструє все на що здатен, то зможе довести, що його успіх у минулому сезоні не був випадковим.
Для цього українцю доведеться втрутитися у боротьбу лідерів світового біатлону. Цього сезону індивідуальну гонку вигравали чинний чемпіон світу Мартен Фуркад та легендарний норвежець Уле-Ейнар Бьорндален. Срібло здобували австрієць Сімон Едер та німець Сімон Шемпп, а бронза діставалася росіянам Антону Шипуліну та Олексію Волкову.
Склад збірної України
Жінки: Валя Семеренко, Олена Підгрушна, Юлія Джима, Ірина Варвинець, Анастасія Меркушина, Яна Бондар.
Чоловіки: Дмитро Підручний, Сергій Семенов, Артем Прима, Олександр Жирний, Віталій Кільчицький, Руслан Ткаленко.
Розклад гонок чемпіонату світу з біатлону у Холменколлені
3 березня, 16:30 – змішана естафета, 2х6, 2х7,5 км
5 березня, 12:30 – спринт, 10 км, чоловіки
5 березня, 15:30 – спринт, 7,5 км, жінки
6 березня, 14:30 – гонка переслідування, 12,5 км, чоловіки
6 березня, 16:45 – гонка переслідування, 10 км, жінки
9 березня, 16:30 – індивідуальна гонка, 15 км, жінки
10 березня, 16:30 – індивідуальна гонка, 20 км, чоловіки
11 березня, 16:30 – естафета 4х6 км, жінки
12 березня, 16:30 – естафета 4х7,5, чоловіки
13 березня, 14:00 – мас-старт, 12,5 км, жінки
13 березня, 17:00 – мас-старт, 15 км, чоловіки.