Питання заробітних плат є одним з ключових для усіх гравців ринку праці. Отримання гідної фінансової винагороди за роботу є важливим чинником, котрий впливає і на виконання обов’язків співробітником, і на його ставлення до роботодавця, а від так і на формування бренду останнього.
У своєму новому дослідженні спеціалісти Міжнародного кадрового порталу hh.ua дізнавалися чи затримують зарплату українцям?
У своєму попередньому дослідженні Чого хочуть і що отримують українські працівники від своїх роботодавців Міжнародний кадровий портал hh.ua визначив, що 65% українців перш за все, очікують від своїх роботодавців на достойну заробітну плату і лише для 16% опитаних це очікування виправдане.
Разом і з тим, не менш важливою є ситуація і щодо вчасної виплати зарплат. На початковому етапі діалогу між працедавцем та пошукачем, серед інших умов співпраці (графік роботи, обов’язки і т.д.), важливим є якраз питання щодо оплати праці. І тут окрім суми обговорюється також термін оплати: раз на місяць, двічі на місяць (аванс і заробітна плата), виплата за проект тощо.
Згідно з цими домовленостями людина може планувати свій бюджет – оплату по рахункам, витрати, накопичування, і відповідно, на щось розраховувати.
За останні півроку 65% відсоткам українців заробітну плату платили вчасно, без затримок. Однак, 10% респондентів повезло значно менше – їм постійно затримують виплати. Окрім того, для 9% опитаних питання затримки зарплати теж стоїть достатньо гостро, адже інколи їм теж доводиться чекати на гроші. А от 16% тих, хто відповідав на запитання «Чи затримували вам зарплату протягом останніх 6 місяців?» зауважили, що їм вкрай рідко, але все ж таки затримували виплату коштів.
Опитування показало, що більше ніж половина українців отримує зарплату вчасно і у повному обсязі.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у червні 2017 року. В опитуванні взяли участь 982 респонденти з усієї України.